Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Берлускони на Меркел и направи ’куку!’

пријавена од Lavot пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Германската канцеларка со својата свита одеше кон палатата во Трст, каде требаше да се сретне со италијанскиот премиер. Тој пак, скриен зад споменик и и направи ’куку’. :)

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Ова е фраер кој кур го боли што Меркел е во менопауза, а не е фраер Бане кој кур го боли за мене.

  Ајде шовиниста напада, а ордеверџија се пали. =))

 • -1 глас

  Бунка: ајде и ти апчињата.

  инаку се изнасмеав на клипот. Глупост али смешна.

 • -1 глас

  Мене ми се посмешни оние од свитата на Меркел, кои се подвраќаат наназад, демек да не се понапред од тие кои по ранг се повисоко од нив. Хиерархија е гадна работа, освен ако не си на врвот. :-)