Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Автопат на добрососедството

пријавена од GoodBytes пред 1 година, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Развигор има феноменална идеја за поентирање со џиу-џицу/џудо/аикидо зафат во случајот со поплаките на Грција дека сме иредентистички провокатори бидејќи сме го именувале автопатот со име „Александар Македонски“. Дипломатијата е покажување заби: некогаш за 'ржење, но некогаш и за смешкање!

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +6 гласови

  За поздравување е добрата намера на Развигор.
  Но, ние решаваме проблем кој не треба да постои! Кај се видело автопатиштата да имаат име? Ни грчко, ни македонско.
  Нели се нарекуваат А-5, М-1, или која веќе ознака си ја имаат во меѓународната мрежа.
  Да не паѓаме во стапици кои ни ги поставуваат сегашнава моронска власт и уште по-моронската власт на јужните соседи.

 • +2 гласови

  Нека го крстат бар Анџелина Џоли (Олимпија нели:), па кога ќе опнам некоја дупка на патот, бар да се фалам дека Анџелина Џоли ја мавнав во дупка.

 • +1 глас

  Фантастична идеја, мислам дека треба веднаш да се примени.
  Иначе автопатите и порано си имаа име. Remember "Братство и единство"?

 • +1 глас

  супер име.

 • +1 глас

  Ова стана патетично. Баш ми е жал.

 • +1 глас

  Јас се извинувам на љубителите на боречки вештини што не ги споменав и другите форми кои исто така користат туѓа сила во своја корист кога го спомнав џиу-џицуто во текстот.

 • +1 глас

  :-)

 • +1 глас

  Дибек што се крие зад полтронскава проституидна политика на евроинтегрирање, преку како они што обичат да речат деантиквизација ?

  Што ако не самоукинување и демакедонизација ? Тоа јасно е ставено како критериум од страна на европските и нато институции. Не за џабе ти се обраќаат со термини како јазик на фиром култура на фиром народ на фиром та идентитет на фиром.

  И сега што правиме ?

  Домашните Евроинтегративни проститутки ќе ги исполнуваат ли критериумите за самоукинување на овој народ култура земја и идентитет по грчко барање во форма на европски “демократичен“ критериум.

  Дали препорачуваш да се откажеме и од онаа историја што татарите си ја сметаат за своја, во името на критериумите на европската унија овојпат по бугарска нарачка и изработка. ?

 • +1 глас

  Еј супер ќе беше да видам некој од полтронине ко Геровски да ја обвини Европа за поставување фашизоидни услови, но пази они не ја обвинуваат европа оти фашизоидно бара да се самоукинеш, баш напротив нив ги смета за демократи, а тука тебе те смета за фашист оти покажуваш дека постоиш како Македонец од Македонија со Македонски идентитет. Та да не ја провоцираме Грција та не Александар та не Филип. Море дибек Грција ако си има проблем со тоа што постојам тоа е нејзин проблем на сериозно нарушена опшествена фашизоидно задоена ментална ретардација.

  Македонија, Македонците, Македонскиот народ, Македонскиот идентитет, Постојат, та колку и да не може бакојани тоа да го сфати, тоа е нејзин проблем дали ќе ја прифати реалноста или не.

 • +1 глас

  Ќе си ги востоличувам и Александар и Гоце и Питу и Кирил и Методиј и Прличев и Јане и Питу и Карев и Филип и Мисирков, та колку и да не им се свиѓало тоа на Бугари и Грци.

  Нека си поставуваат они еврофилски фашизоидни критериуми колку им душа сака...

  Секако дека нема никогаш да прифатам да бидам европски марсиански безидентичен роб.

  Јас сум си Македонец од Македонија

  Така да...

  Лево Јадно Манипулаторче, Не се секирај не сум јас европска проститутка та да сум заблудениот.

  Ако искрено си ги сакаш овој народ и земја, престани да бидеш манипулирана европска проститутка по грчка нарачка и изработка.

 • +1 глас

  Каде ви се Брза ??
  http://trn.blog.com.mk/node/209214

  ПРАШАЊЕ ДО СОРОСОИДИТЕ
  http://mklovesyou.blog.com.mk/node/20907...

  КВАЗИ Героски!
  http://trn.blog.com.mk/node/209076

  Соросоиди версус Македонци:
  http://vujkoto.blog.com.mk/node/208962

 • +1 глас

  Како Грците се богатат со Македонското Културно наследство.
  http://persey.blog.com.mk/node/209054

  Како грчката држава го краде и финансиски се богати со нашето културно наследство на сметка на животите на Македонците посебно од Егејска Македонија.

  Ма да парите за археологијата се прашина.

  И после замислете се зошто соросоидите по грчка нарачка и изработка џафкаат за забрана на ширењето на приказната за нашето културно наследство, идентитет, и постоење.

  ВНИМАНИЕ ВНИМАНИЕ: СОРОСОИДНО СТРАДАНИЕ:
  http://trn.blog.com.mk/node/208846

  МИЛЧИН, СДСМ И СОРОС ГИ ЗАГУБИЈА ЖИВЦИТЕ - ИМАМЕ ФАБРИКА 2
  Конечно: Имаме прва јавна корупција на новинари во Македонија!
  http://www.vecer.com.mk/?ItemID=168E...8...
  http://www.sitel.com.mk/?ItemID=A3EE...4...

 • +1 глас

  Еврофилскиот Проституизам - Политика на Самоукинување
  http://mklovesyou.blog.com.mk/node/20879...
  http://forum.kajgana.com/showthread.php?...

  Грчките Пари прозбореа во Македонија
  http://forum.kajgana.com/showthread.php?...
  http://konzervativ.blog.com.mk/node/2085...

  Дојдоа по душата
  http://arschloch.blog.com.mk/node/208872......