Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Анти-???

пријавена од zborovi пред 1 година. (zborovi.info)

Се прашувам зошто во Хрватска никој не го нападна претседателот поради анти-ЕУ политика затоа што изјави дека не им се брза за влез во ЕУ особено не им се брза во ситуација кога под притисок и уцени се обедуваат да извлечат решение за спорот со Словенија.

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Можеби затоа што имаат 1000км крајбрежје и неколку милијарди евра прилив само по тој однос. Можеби затоа што немаат визен проблем и не се осеќаат како во кафез.Можеби затоа што им доаѓаат странски инвестиции кои вложуваат пари е не крадат пари како тука. Можеби...

 • +1 глас

  Добро бре детенце зборови.нет, откаде тебе ова размислување за хрватска?? откаде виде ти дека они ја откачуваат ЕУ во колку спорот со словенија не им се реши?
  мислиш тоа што гледаш наслови во весник и три реда текст дека ја разбираш работата?

  Инаку треба прво да ги видиш турбуленциите кои се во самата влада по ова а и др. важни прашања (а не како нас , премиер со сите министри како Шарко со едно стадо телиња) па тогаш евентуално да зборуваш.
  Хрватска постојано преговара за ЕУ влезена е во скоро сите институции со важни делегации, НАТО дрн мрн. И затоа што преговараат а не седат со мандалото во рака и спомениците низ кеј еве до каква солуција дојдоа.
  http://www.seebiz.eu/hr/politika/mesic-s...

  затоа ти кукле зборови.нет , земи подоборо собирај сликички од фиго, батитуста,зидан батали локална гео-политика.

 • +1 глас

  швабо ми го подукраде малку делот од одговорот;))) Хрватска таман да рече НЕ влегуваме во европа (ко норвешка ете) ги здоболи имаат зелено светло насекаде во сите кредитни банкарни институции низ европа, визни олеснувања, за студенти погодности.. Ем милијарди од туризам. И не може ни во лудило да се споредуваме со нив зошто на црно на бело ние сме банкрот земја.
  Меѓутоа самите политичари,министри во хрватска се про-ЕУ токму поради проблемот со огромната корупција, несериозен распоред на буџетот,регионите, ред други проблеми кои само ако си во унијата и под назор на бирократите од брисел на кои треба секој месец очет да им правиш, може да доведеш некако во ред јавната администрација со сите свои други тела. Кога ќе речеме дека хрватска ги има овие проблеми не заборави дека за нас, они се перфекција учениче со сите петки!

 • +1 глас

  со други зборови, нашата ситуација е сто пати полоша од нивната па нив можеме да ги доживееме дури како асолни и супер. Ама што да ти објаснувам јас, таа првата тета што гласала за тебе сигурно има нешто дури попрезицно да каже.:)

 • +1 глас

  хехе
  погледнувам вчера некој ме плусирал
  гледам денес, минусирано

  па не е ова овде играчка со минуси и плусови.. ако имаш нешто да кажеш особено ако е контрастав, имај храброст доблест и кажи го мислењето.