Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Абортирање? Не.

пријавена од jpetrov пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Ете анонимната кампања била само вовед (како што очекувавме). Следи закон за абортуси со што ќе се одземе правото на жените да одлучуваат за својата иднина во интерес на прирастот на нацијата.

станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Политика

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +5 гласови

  И ти врз основа на една шпекулација и тоа во прашална форма која ја нафрлил новинарот на крајот на текстот, успеа да направиш цела теорија на заговор.

  Баш ме интересира која фотеља ќе ја фатиш од кога ќе се смени власта. :)))

 • +1 глас

  не ме интересира тоа. но ќе ми биде ќеиф кога ќе кажеш дека сум бил во право. :)

 • +1 глас

  А тоа ти го ветувам. До толку имам два прста образ... ако си во право - гласно ќе потврдам дека е така! :)

 • +2 гласови

  Мислам дека ќе ти признаам многу побрзо отколку што и ти очекуваше. :((((
  (види го вториот дел од интервјуто)

  http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?...

 • +1 глас

  ауч, какви „аргументи“ од Ферид Мухиќ

  оф леле судбино

 • +3 гласови

  A1: Во подготовка е и нов закон за абортуси. Со него ќе се одредува каде и во какви услови ќе може да се правата абортуси.

  ЈП: Следи закон за абортуси со што ќе се одземе правото на жените да одлучуваат за својата иднина во интерес на прирастот на нацијата.

  А јас по читање на тизерот помислив дека со закон ќе се забрани абортус. :-)

 • -2 гласови

  А1: нов закон , со него ќе се одредува каде и во какви услови - може да се прават абортуси ???????

  мислам, као, тоа нешто досега е спорно?? постои некој идентификуван проблем со КАДЕ и КАКВИ УСЛОВИ ???

  до сега, се прави абортус на клиника и болница или има и др. места за кои еве јас не знам а ни вие?
  Значи, само некој кратковид , слеповид не може да види што се крчка во законот.

 • -2 гласови

  Со стабилен раст од 1.3 проценти колку што е сега, за 53 години треба да очекуваме светската популација да се дуплира. Или, со истата стапка на пораст, за приближно 730 години, ќе имаме по еден човек на метар квадратен копно. Хм.. трето дете? Не на абортусот? А малце памет у глава??

  http://www.youtube.com/watch?v=F-QA2rkpB...

  http://www.youtube.com/watch?v=Pb3JI8F9L...

 • +1 глас

  Годишно се околу 6000 абортуси, со укинување на абортусот нема ништо да сторат за природниот пораст. Друг е проблемот.

 • +4 гласови

  Нема шанса да го забранат абортусот. Ќе ги запалиме со се собрание! Толку.

 • +1 глас

  така е

 • +2 гласови

  Дури и да го забранат абортот (тоа -ус е од латински и е излишно) немаш гајле. Се ке се најде некој да Ви направи аборт за грст денари повеќе. Па и крадењето е забрането со закон па крадци си има се повеќе и повеќе. Такви забрани не палат. Сети се на прохибиција у САД ;-)

 • +1 глас

  нормално дека не може да се спречи абортусот, но ќе доведе до сепси, неплодност, психолошки трауми доколку се криминализира. Ова е крајно радикален конзервативизам, невиден на европско копно по втората светска војна.