Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Многу точно..!

  пријавена од tom популарна пред 6 месеци, 4 седмици. (mislam.blogspot.com)

  Политички маркетинг, популизам или едноставно лошо планирање..??

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Осигурај и пали

  пријавена од GoodBytes популарна пред 7 месеци. (www.vecer.com.mk)

  На 25 јануари 2001 година, во Кјуби била извадена осигурителна полиса на 24 милиони денари на шест месеци. Следниот ден во фабриката избувнува пожар кој зафатил три погони. Чуварот е тепан од полиција за да признае дека спиел кога избувнал пожарот. По три месеци, загинува во чудни околности.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Постомдерната крава

  пријавена од kotle популарна пред 8 месеци, 3 седмици. (www.okno.mk)

  во некое полурурално местенце, програмер враќајќи се од работа внимава да не и' попречи на некоја света крава на патот, за да не биде линчуван од толпа Хиндуси

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Грешат и Македонија и Грција

  пријавена од gdamjan популарна пред 10 месеци. (www.bbc.co.uk)

  „Антиквизација - тоа е грешка. Ама тоа од научна гледна точка. На крајот на краиштата не е релавантно, јас дури би рекол дека Букефал е тројански коњ за Макеоднија - тоа е грчка игра", вели Фридман. Тој смета дека товарот сепак го има посилната Грција како членка на НАТО и на ЕУ.

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Пирати во Европскиот парламент

  пријавена од Lavot популарна пред 10 месеци. (www.taratur.com)

  Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Студентски протести

  пријавена од kuzevski популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (www.demotix.com)

  Фотосторија од денешните студентски протести за укинување на партиципацијата на факултети и за животниот стандард на студентите.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Како Скопје да стане метропола?

  пријавена од глиша популарна пред 10 месеци, 3 седмици. (www.bagra.org)

  Пријавена „18 мај 2002 - 14:11“.

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Македонската БСА во акција

  пријавена од новица популарна пред 10 месеци, 4 седмици. (dnevnik.com.mk)

  Во текот на акциите се остварија тајни посети на софтверски продажбени места, а беа доставени и предупредувачки писма до компаниите што користат нелиценциран софтвер.

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика

  За подрокот, загаДката и историјата

  пријавена од darko156 популарна пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

  Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

  1 коментар | проблем? | категорија: Политика

  Наместо ССМ, работничките права на 1-ви Мај ќе ги брани „Ленка“

  пријавена од kotle популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (vesti.alfatv.com.mk)

  улогата на заштитник на работниците утре ќе биде во рацете на членовите на Движењето за социјална правда Ленка

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Во неправна држава живеат послушни и сервилни граѓани

  пријавена од kotle популарна пред 11 месеци, 1 седмица. (novica.softver.org.mk)

  Се осмелувам да речам дека фактот што во Македонија воглавно не се почитуваат законите е главната причина зошто ниедно граѓанско организирање за или против било што однапред е осудено на пропаст.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Имиња во Македонија: circles and trends

  пријавена од глиша популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (iacovibus.blog.com.mk)

  Графици за најчесто користените имиња во .мк

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Знам, и јас правев така

  пријавена од gocem популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

  И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Ќе бара ли МПЦ промена на уставот?

  пријавена од игор популарна пред 11 месеци, 2 седмици. (www.a1.com.mk)

  Јас барам промена на уставот, да се избришат сите верски заедници и да им се забрани пристап до институции финансирани од буџетот, доста трујат!!!

  3 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Добивам нагон (онаков безвернички) да кажам: Oh my good God ?!?!?

  пријавена од zlochko популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

  И тоа поради следната изјава на пратеникот на ВМРО Илија Димовски: „Нема да дозволиме да се чепка во правата на граѓаните, а Уставниот суд да се става над сите власти.“

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Пратеник на ВМРО со профашистичка музика ќе ја спасува веронауката

  пријавена од gemidjy популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

  „Антихристи и масони, комунисти, овој или оној, шират сатански фрази со цел да не поразат е мој народе, е мој народе“. pwned.

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Содржината како непријател

  пријавена од gocem популарна пред 11 месеци, 3 седмици. (utrinski.com.mk)

  Груевски ја билда лажната православно-античка слика на Македонија и им се заканува на сите што не го споделуваат вмровското лудило. Омразата спрема Грција е единствената работа што во моментов ги обединува сите граѓани на Република Македонија...

  2 коментари | проблем? | категорија: Политика

  I for one welcome our new overlords

  пријавена од gdamjan популарна пред 12 месеци. (alsat-m.tv)

  СДСМ реторика: На новинарско прашање за тоа што значи за новиот претседател „разумен компромис“ Иванов одговори: „Тоа е разумен компромис, не можам да ви објаснувам. Сфатете го!“

  4 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Филип Петровски: За тепаните студенти

  пријавена од gdamjan популарна пред 12 месеци. (www.utrinski.com.mk)

  Радикалната поделба на луѓето на плоштадот е намерно направена за да се оправда употребата на сила и, секако, да се замаскира виновникот.

  0 коментари | проблем? | категорија: Политика

  Протестот не им припаѓа на политичарите!

  пријавена од darko156 популарна пред 12 месеци. (novica.softver.org.mk)

  Би требало да се засрамат и да се извинат за тоа што го узурпираа медиумскиот простор и се наредија да се сликаат. Новинарите би требало да се засрамат што им придадоа значење.

  6 коментари | проблем? | категорија: Политика