Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи во категорија

Гласајте за штотуку објавените страници од оваа категорија и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.Топ 10 седмицава

  сите топ листи...

  Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

  Ова е листа на статиите кои штотуку станале популарни благодарение на вашите гласови. Можете да гласате за статиите кои Ви се интересни. Се разбира гласајте и за свежите статии и помогнете да станат популарни.

  Рунтав Семакедонец - Силви Бонд со Свирачиња

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 2 месеци. (vuna.info)

  мало џемање на настапот на силви бонд во точка (малце тивко е, појачајте звучници)

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  „Порно кралевите“ бараат помош од Конгресот

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 3 месеци. (vesti.alfatv.com.mk)

  Кога им дадона на оние од Волстрит... зошто не и на овие добри луѓе. :)

  4 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Промашени туристички проекти

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 3 месеци. (arheo.com.mk)

  Скопје - град на седумте порти?

  2 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Новогодишен подарок: Albumot... на Silvy Bond

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 3 месеци. (vuna.info)

  Пионерите на пост-ергенскиот панк ви ја честитаат Новата Година со желба догодина да ви свириме тезга на предвремени избори! [знаеме дека има редовни избори, ама предвремени звучи покул]

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Новите 2008

  пријавена од femgerila популарна пред 1 година, 3 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

  Дозгулпмус!

  5 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Каде Милчо Манчевски нашол “инспирација” за Macedonia Timeless?

  пријавена од ipopovski популарна пред 1 година, 3 месеци. (crnobelo.com)

  Спот за Грузија, кој многу потсеќа на нашиот...или е обратно?

  10 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Silvy Bond! vs. Свирачиња предновогодишно во Точка

  пријавена од woona популарна пред 1 година, 3 месеци. (vuna.info)

  Во сабота, на 27.12, во КЦ Точка со почеток во 19.30 часот свој настап ќе имаат пионерите на пост-ергенскиот панк, Silvy Bond! заедно со Свирачиња, колектив од неколку уметници кои негуваат нежен и експериментален звук..

  8 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Ни фали бемката!

  пријавена од strumjan популарна пред 1 година, 3 месеци. (kiberkotle.net)

  Онаа на Синди Крафорд.

  1 коментар | проблем? | категорија: Култура

  Aхам, баш сме тајмлес, мор ор лес

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 3 месеци. (arheo.com.mk)

  Постот е варијанта на тема за спотот на Милчо Mанчевски и она кое што мене реално ми смета, независно од квалитетот на видео клипот. А тоа е фактот кој вели дека во Македонија не постои стабилна инфраструктура за инкаминг туризам.

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Macedonia Timeless

  пријавена од dasaf популарна пред 1 година, 3 месеци. (www.macedonia-timeless.com)

  Промоција на спотот за Македонија, направен од Милчо Манчевски

  27 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Fear and Loathing in Nasha TV

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 3 месеци. (nasty-talk.blog.com.mk)

  Се мислев дали да ја ставам оваа статија за гласање, зошто не сум ја гледала дотичната емисија. Но ако коментарите го отсликуваат она што се случувало во неа, треба да се стават под знак прашање ваквите емисии во етерот и менталните контаминации на населението. И тоа на национални телевизии.

  8 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Документарен филм за програмерите [Видео]

  пријавена од новица популарна пред 1 година, 3 месеци. (wolfwoodscrowd.info)

  По кернелот... да видиме колку програмери има на кајмаков. :)

  2 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Приватизирано археолошко наследство

  пријавена од razvigor популарна пред 1 година, 3 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

  Си го пријавувам својот напис поради тоа што има добри коментари од други луѓе...

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Промоција

  пријавена од ribaro популарна пред 1 година, 3 месеци. (allishalf.blog.com.mk)

  "Добро утро, Кафе!" Катица Димовска. Мала Станица, Книжарница ИЛИ-ИЛИ на 11 декември (четврток) 2008 во 20.00 часот. За книгата, перформанс, јас :)

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Кратки белешки од е-Општество 2008

  пријавена од gdamjan популарна пред 1 година, 4 месеци. (novica.softver.org.mk)

  едно видување за случувањата таму

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  „Комунистичка интима“

  пријавена од Внукот популарна пред 1 година, 4 месеци. (babamitrajanka.blog.com.mk)

  Утре, 14 ноември, Точка, 20:30 часот, промоција на книгата од Јасна Котеска!

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  ТРАДИЦИОНАЛЕН БЕСПЛАТЕН РАЗГЛЕД НА СКОПЈЕ

  пријавена од Arwena популарна пред 1 година, 5 месеци. (arheo.com.mk)

  Ве канам на една бесплатна прошетка низ градот Скопје. Оваа тура секоја година традицонално се организира од Туристичкиот Сојуз на Скопје. Годинава јас ќе бидам официјален водич на еден од седумте автобуси.

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Пример за лошо изведен конкурс.

  пријавена од bobir популарна пред 1 година, 5 месеци. (vasil.taneski.com)

  Најпрво непочитување на сопствените зададени услови за учество на конкурсот, а потоа и непочит кон учесниците. Прочитајте повеќе, Васил убаво објаснил.

  7 коментари | проблем? | категорија: Култура

  Јапанорма 9 - Помеѓу сонот и траумата

  пријавена од Motoko популарна пред 1 година, 5 месеци. (japan.mk)

  Вторник, 4 ноември од 20:30 часот во Културен Центар Точка. „Паприка“ е анимиран филм за потсвеста, желбите и стравовите на човекот, претставен преку современа психотерапија, што му овозможува на терапевтот да му помогне на пациентот навлегувајќи во неговиот сон и водејќи го во надминување на своит

  1 коментар | проблем? | категорија: Култура

  Три награди за прилепскиот театар на МЕСС

  пријавена од UltrasPrilep популарна пред 1 година, 5 месеци. (prileponline.blogspot.com)

  Претставата „Тапани во ноќта“ во продукција на Народниот театар од Прилеп, доби три награди на 48. Интернационален театарски фестивал МЕСС во Сараево

  0 коментари | проблем? | категорија: Култура