Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

За Скопје

пријавена од sinbos пред 1 година, 6 месеци. (www.sk.com.mk)

Добар сајт за нашето Скопје

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  Абе остај мн, добар само шо ми го отвара на 5 екрана у firefox со скролбар доле.. топ е сајтов нема што NextSense цареви.

 • +1 глас

  Република Скопје
  :)

 • +2 гласови

  леле грд сајт, ова е Web Builder a? :( sux sux sux

 • +5 гласови

  Вакви сајтови се милина. Си мислиш ти текнало најјакото нешто. Ќе го направиш вака-така. И кога ќе дојде ред за полнење и ажурирање на сајтот и кога ќе видиш дека тоа зима повеќе време отколку целата изработка, тогаш го оставаш празен. И тераш натаму.
  Спас ти е единствено ако со сајтот си испрал некоја НВО паричка :)

 • +2 гласови

  аха, ова е ќерка на Златна Книга. Линкање на рекламите од едниот на другиот медиум. И новости за новата сезона на Вртелешка :)

 • +4 гласови

  хаха какви лоши деца сме. Мора да направиме лого за кајмакот:

  „Ние сме Кајмакот и ние сериме!!“

 • +2 гласови

  демначите од кајмак.от

 • +1 глас

  Коректори на предрасудите на јавноста!
  Плукачи во далечина!

  :))

 • -1 глас

  Сајтов само кај мене се вчитува споро? Всушност, не само „споро“, туку некако „на парчиња“.

  Дизајнот им е тапа.
  - Менијата им се „превиткуваат“, а последниот избор е сосема различен
  - Насловната е пренатрупана
  - Мапата постои само на главна страна
  ...
  Можеле малку повеќе да се потрудат.