Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Музиката на Тоше

пријавена од новица пред 2 години, 5 месеци. (www.mininova.org)

Торент. Претпоставувам има многу луѓе што сакаат да ја имаат дискографијата.

станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • -2 гласови

  Не дека не сакам да ја симнам музикава на Тоше... ама, некако во овој даден момент се сомневам во етичноста на целата ситуација. Кликам на линков и не се чувствувам баш добро со самиот себе...

 • +1 глас

  Парите претпоставувам дека одат во продуцентската куќа од продажба на дискови?

 • -1 глас

  Тоше не пееше за парите, туку затоа што сакаше да пее и да го слушаме. И што ако сега купуваме оригинални дискови. Готово, не можеме тоше да го поддржиме со тоа повеќе. А и да беше жив, подобро за уметникот е ако музиката му е колку што е можно пораширена (според мене).

  Супер за торентот

 • +1 глас

  Eve link od direktno na rapid share
  http://mp3albums.blog.com.mk/node/112719...