Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Македонија на Полски

пријавена од registrator пред 2 години, 8 месеци. (www.e-makedonija.info)

Погледнете колку убава страница направила една девојка од Полска заљубена во Македонија. Мое мислење е дека ова е една од најубавите страници кои постојат воопшто за Македонија на Интернет на кој било јазик. Мислам дека треба да и дадеме подршка на оваа прекрасна девојка.

станала популарна пред 2 години, 8 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Еј ова е извонредно, не е важно нека се напише некое писмо до девојчево ( се надевам знае англиски), едно ФАЛА да и се каже од македонската блогосфера... мејлот го има и на страната ама еве го пак kate@e-makedonija.info
  Ај некој што убаво пишува англиски...

 • +1 глас

  Можете слободно да пишувате сите, девојчето Кате знае супер Македонски.

 • +2 гласови

  Прекрасно, честитки и подршка до девојката.

 • +1 глас

  Како што имав можност да ја запознаам женската, ќе речам: ИМПРЕСИВНО направено, како за ПЛАВУША! ;-)

 • +2 гласови

  Катја?

 • +1 глас

  Да, можеш и така да ја викаш, макар што Катја е РУСКА верзија на името. Нејзиното име на полски се изговарало Катжéна.

 • +1 глас

  Друже, не ми е јасно зашто и оваа статија ја ујебуваш со фалш гласања, кога е ок статија!?

  Да градиме заедница.

 • -1 глас

  од каде фалш бе пријател. Само пуштив до мој пријатели.

 • +3 гласови

  Да бе твои пријатели, сите од иста ИП адреса и во рок од 5 минути сите последоватолно се најавуваат, гласаат, одјавуваат и неостануваат најавени. :)

 • -1 глас

  нема проблем тоа беа двата или три мој мејлови
  а другите 12 гласовци беа од луѓе кој првпат беа на овој сајт
  па сега ти како сакаш.

 • +1 глас

  Нема проблем, кажи им дека немора да се враќаат.

 • -1 глас

  Ќе остане овој простор само Глиша да е најпопуларен нема проблем

 • +1 глас

  Едноставно, се работи за тоа што јас и авторот на написот сме колеги на работа, а и од дома сурфаме преку ист оператор; затоа IP адресите биле „исти“ или „слични“ (се разликуваат само на последниот број).

 • +1 глас

  Стилски: сум видел и подобри страни. Но во однос на информациите, добра страна. Ако контактирате со неа, помогнете и со изгледот, не само со текстот.

 • +1 глас

  Да, ама тие се правени ОД МАКЕДОНЦИ.

  Мораме да ù дадеме поддршка на оваа Катерина (Катжéна), која иако нема македонско потекло, многу е заљубена во Македонија и во нејзиниот фолклор... а богами и во еден Македонец, т.е. наскоро го очекуваме нејзиниот одговор – дали ќе стане македонска снаа? ;-P

 • +1 глас

  Azder на страницата има мејл. Девојката знае прекрасно Македонски. Ако можеш да и помогнеш околу изгледот за кој баш не се согласувам со тебе повели.

 • +1 глас

  Абе не мора македонски, јас знам прекрасно англиски, но не би помагал се додека барем на англиски не прочитам точно што пишува.
  Ех, камо да знаев полски, грчки итн.

 • +1 глас

  Аздер, сето е преведувано од Македонски книги и официјални сајтови. Користена е и помош од пријатели од Македонија.

 • +1 глас

  Сепак, мислам дека не е неразумно човек да сака да знае за што помага.
  Искрено, до сега немам видено стилски премногу добра страна за Македонија, дури и содржински најбогатите страдаат во изгледот.

  Поправка: Azder = Аждер

 • +1 глас

  Погрозен сајт во последно време не сум видел. Дека некоја мома од Полска пишувала за Македонија, ајдее, убав сајт. Сајтот е убав за 2000та година, но не и за 2007.
  Ме изнасмеа што типов си регистрирал корисници за гласање. Така се добиваат бе избори, баце Муцко :)

 • +1 глас

  Перо само едно ќе те замолам, да ми најдеш сајт за Македонија со побогата содржина, подобро осмислен, па и графички отприлика на ова ниво и јас ќе ти честитам. Ти спаѓаш очигледно во категоријата на Плукачи кои ништо не работат само плукаат.

 • +1 глас

  Муцко™ e етаблиран trademark во македонскиот Cyber простор. Јас со такви работи, во кои се сомневаш(те), едноставно: НЕ СЕ СЛУЖАМ.

 • +2 гласови
 • +1 глас

  Добро е, не е лош и овој сајт. Јас само сакав да го покренам прашањето за немање на асален сајт за Македонија за презентација како пред странците така и пред домашните консументи. Плус да си ја пофалам пријателката која љубовта кон Македонија ја преточила во прекрасен сајт

 • +1 глас

  Муцко, невкусно е моето мислење да го сметаш како твој личен напад или напад на твојата пријателка.
  Ти што сакаш вели, сајтот не ги задоволува денешните стандарди.
  Види овде за содржина: http://macedonia.org/

 • +1 глас

  „Сајтот не ги задоволува современите стандарди“.

  Па таа е ИНФОРМАТИЧКИ АМАТЕР! Професионално е лингвист, зборува 5-6 јазици. Што очекуваш повеќе?!

 • +1 глас

  Перо јас го постирав сајтот а не Муцко тоа е моја пријателка. Не знам за кои стандарди мислиш. Ако мислиш за некои технички карактеристики можеби. Но го прави девојка која е едноставно заљубена во Македонија и не е врвен стручњак за ВЕБ. Меѓутоа пак се носи со 99% од нашите сајтови.

 • +1 глас

  Технолошките недостатоци може да се поправат со време, дизајнот да се модернизира и сл. Но НАЈважен е ентузијазмот и желбата за споделување знаење, заради која овој сајт заслужува највисоки пофалби.

  PS
  Би било добро да се стават линкови до изворите на користени информации, на пример како фусноти.

 • +1 глас

  Сајтот е супер, Кате е сигурно уште посупер, плус сите ве сакам!

  Имам една замерка до регистраторот: според македонскиот правопис, за разлика од англискиот, имиња на јазици се пишуваат со мала буква кога се во сред реченица. Ама и ти си супер.