Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Криејтив комонс: Објавени 11 е-книги на македонски од Шекспир

пријавена од capricorn пред 2 години. (www.metamorphosis.org.mk)

Порталот за содржини лиценцирани под Криејтив комонс ги објави македонските преводи на единаесет драми на Шекспир како е-книги кои може да се преземаат, благодарение на реномираниот раскажувач и преведувач Драги Михајловски.

станала популарна пред 2 години | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +1 глас

  Непотизам?

 • +3 гласови

  хммм.. за 19 минути - 7 гласа, ова треба да еквивалентно на вест од типот на: „Марсовците го запоседнаа Плоштадот Македонија!!!“

 • +1 глас

  хаха, ова не е синхронизиран напад. dasaf ми прати линк и ја го коментирав; очигледно и тој истовремено го коментирал :D

 • +1 глас

  Популарен е Шекспир. ;-)

 • +1 глас

  Непотизам = роднини на шекспир или на преведувачот? :)

 • +1 глас

  Некој без да се испоти, си добива 7 гласа одеднаш :)