Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Каде Милчо Манчевски нашол “инспирација” за Macedonia Timeless?

пријавена од ipopovski пред 1 година, 3 месеци. (crnobelo.com)

Спот за Грузија, кој многу потсеќа на нашиот...или е обратно?

станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +3 гласови

  е ако де... добрите идеи треба да се позајмуваат.

 • +1 глас

  Луѓе, никој неможе да не цени кога ние самите не се поддржуваме и цениме меѓу себе.

  Ефектот со книгата е познат елемент во видео продукцијата, друго нема ништо "украдено". И како што вели котле, добрите идеи треба да се позајмуваат.

  Бтв, срамота е да објавувате вакви глупости.

  моите 2 ден.

 • +1 глас

  еве не гласам за веста да не речете дека цело време сум против... но да... ова е чиста копија.

 • +1 глас

  е да, но кога спотот на Милчо би чинел една четвртина (ова онака од ракав) од сумата која ја зел. Срамота е да земеш 190 000 евра за 30 сек. спот, кој згора на се‘ е и копија.

 • -2 гласови

  не го гледав спотот, не го бранам милчо... ама дај знаете дека ако спотот чинел 190к не ги зел сите тој, туку ваљда ги делеле на целата екипа што работела + опремата што ја користеле. м?

 • +3 гласови

  мене па не ми е јасен толку револтот против 190.000 евра. таа сума е фракција од она што власта го плаќа по телевизиите за некои реклами кои ама баш за ништо не ни користат. а додека ваљда е издржано да се дискутира дали за спотот е потрошено 190.000 евра или не, не гледам како можеме да измериме дали вреди 190.000 евра или не.

 • +2 гласови

  190 кила евра се трошат неделно на реклами на владата, најмалку.

 • +1 глас

  Е демек Милчо “развиваше“ идеа за 190 000 евра... толку му е цената а?
  Значи го зеле еден ден Милчо и му рекле: “Види вака, ние имаме 190 000 евра, толку потсобравме.. ај види шо можиш да смислиш за таа цена“
  Идеа е идеа. Таа доаѓа од тебе и толку. Е сега доколку таа се реализира тогаш ја добива соодветната цена...
  А како голем обожавател на Милчо, многу сум разочарана. Додека чекав да ми отвори страната за да го видам спотот имав трема за како пред испит :)

 • +1 глас

  Јадење бабури само. Ај доста. Топ е спотчето. Добро бе луѓе, ај напрајте список на се шо сакате да видите во спотот, нека го изгласаат сите и дајте му на Милчо да го стутка спотот. Така ке имате демократски донесена, легитимна бљувотина. Бреее.

 • +1 глас

  ја ваљда и не сакам да видам спотче, even more не некое направено од владата... ваквите спотови најверојатно го изгубиле кредибилетот било каде.

  тоа што е релевантно денес е да можеш да си завршиш работа преку интернет... ко на пр. да си резервираш соба во хостел