Што е Кајмакот?

Кајмакот е интерактивен интернет сервис кој содржи врски до интересни интернет статии од македонски страници или македонски автори. Интересните статии испливуваат на површина со гласање на уредниците - урeдници сте вие посетителите.
Повеќе.

Свежи страници

Гласајте за штотуку објавените страници и направете ги популарни.

 

Пријави страница

Пријавете интересна страница за да ја споделите со останатите.

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Дома

пријавена од kapsarovb пред 9 месеци, 2 седмици. (www.youtube.com)

Оригинално постот е објавен на http://pablisher.nicer2.com/, а јас го открив на http://planet.linux.net.mk/

проблем? |  кој гласал? |  категорија: Култура

За да коментирате треба да се најавите или регистрирате.


 • +2 гласови

  малку доцниме но ок... линкот беше пуштен на твитер и ФБ на денот на објавувањето. за жал кајгана се претвора во блогспем журнал

 • +1 глас

  лапсус qwerty :)

  мислев на кајмакот.

 • +1 глас

  Eee twitter e realtime, a на фб се и сешто има, па ништо неможе да избега

 • +1 глас

  друже риал тајм јес, но јас го ретвитував линкот кој го добив од ал гор на 4 Јуни, скоро пред 1 месец. Сите пријатели веќе го изгледаа документарецов, имавме дури и разговор на таа тема, и сега отворам гледам „свежа“ вест. Не е веќе кајмакот тоа што беше.

 • +1 глас

  Што е важно кога и како стигнала приказната на кајмак.от? Важно е да се пренесе пораката на филмот. А, инаку описот на оваа вест е сосема несоодветен. Затоа и оди во прилог на спам.