Инфо за zlochko

Корисник од:
7 април 2007
Пријавени статии:
160
Популарни:
79
Однос на популарност:
49%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот zlochko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

МИТ исфрла новитети во енергетскиот систем

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (www.hackaday.com)

Момците се фалат дека развиле ефтин и релативно едноставен начин да зачувуваат соларна енерија во батерии/акумулатори базирани на вода, а преку процес кој во основа е фотосинтеза.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Како да инсталирате touch screen на вашиот ASUS Eee

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (jkkmobile.blogspot.com)

Инструкциите се за првиот модел (со 7" екран) кој што се продава кај нас веќе извесен период. Во линковите имате видео инструкции како да го инсталирате touch screen-от, како и посебни инструкции како да го отворите лаптоп-от и како да инсталирате 3G модем (не дека ви треба). Good luck!

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Како Груевски и Заев го играат СДСМ

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (blogatash.blog.com.mk)

Ова што ќе го прочитате во текстот се трудам веќе неколку денови да им го бутнам во глава на неколку усијани глави со кои милувам да дискутирам политика. Понекогаш е убаво да се најде истомисленик во анализите. :) И не... текстов не е за величење ниту на Груевски, ниту на ВМРО.

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Популизмот на Груевски нема крај. ;-)

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (netpress.com.mk)

Море и на непотизмот. Сигурно има многу роднини во првата група на пензионери (оние со најниски пензии) штом на нив им качува 8%. :)))

28 коментари | проблем? | категорија: Вести

10 MB за „само“ 199 ден. без ДДВ

пријавена пред 1 година, 12 месеци. (www.t-mobile.com.mk)

Последен пат кога проверив сеуште живеевме во Европа. По се изгледа некој преку ноќ не префрлил во третиот свет. :)) Категорија: хумор и сатира, подкатегорија: сешто!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Greece is insisting USA to be excluded from NATO

пријавена пред 2 години. (digg.com)

Не заборавајте да гласате на Digg и Reddit!

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Македонци емигранти во САД од 19 век

пријавена пред 2 години. (makfax.com.mk)

Првите декларирани етнички Македонци емигрирале во Америка на крајот на 19 век покажуваат американски архивски документи. Овие историски факти даваат одговор на грчката, бугарската и други пропаганди дека не постои македонска нација и оти е творба на Тито по Втората светска војна.

1 коментар | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Вести

Листа емигранти во САД 1897-1924

пријавена пред 2 години. (www.freewebs.com)

Овој линк содржи листа на емигранти од Македонија кои при пријавувањето во емигрантските служби во САД се декларирале како Македонци. Забележете ги топонимите како и презимињата на емигрантите. Презимињата немаат „ов“, ниту „ски“ како суфикс. Листата е изработена од етнички грк.

4 коментари | станала популарна пред 2 години | проблем? | категорија: Политика

Star Trek vs. Star Wars

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (smackinthecrack.com)

Умен одговор на еден блогер за тоа кој ќе победи доколку во борба се соочат империјален брод од Star Wars и Enterprise од Star Trek.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Елена Ристеска tit slip

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (img142.imageshack.us)

Не треба опис. :)

12 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Пушењето забрането секаде... И...?!

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (vecer.com.mk)

... и под текстот ве чека мало изненадување. Кој ќе открие каква е поврзаноста со горниот текст добива награда - иселеничка виза плус доживотно снабдување Марлборо. Пушачката кабина е гратис од „Вечер“ :)

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Малку интернационална политика (USA)

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.liveleak.com)

Дали Америка ќе се распадне? Импичмент за Буш или нова серија на напади што ќе ги натера американците дополнително да се откажат од нивните уставни права и да дозволат диктатура? (Аудио интервју со Paul Craig Roberts).

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Верникот, религиозното убедување и неговото лице

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.telegraph.co.uk)

Не сакајќи да прифати трансфузија на крв, Хосе Местре дозволил неговиот крвав тумор кој најпрво се појавил на неговата усна во адолесценцијата да го уништи скоро целото негово лице.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Наука

Жените од MySpace - фантазија или мрачна реалност ;-)

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.officialdatingresource.com)

Следниот пат кога ќе се залетате по некоја кукла од некаков dating портал, прво размислете убаво. :))

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонците - пички у душа!

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

Не коментирам, сами извадете заклучок.

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Ве молиме почекајте...

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (observationsfrommacedonia.blogspot.com)

Граѓанско искуство во граѓанска држава со сервисот на граѓаните: телефонско закажување за термин за вадење лични документи и патни исправи...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

„Интегрирана“ зелена карта со вашата регистрација на автомобилот

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.kanal5.com.mk)

И нормално ќе треба да се плати! :-) Тоа што е така во целиот регион - не мора да значи дека е правилно. Се чудам само што ќе кажат на ова 70% од сопствениците на автомобили на кои возилата им се толку стари што им е страв и вон населено место да ги возат, а камо ли надвор од државата.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Да се најдат... и да го испијат!

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (blog.com.mk)

А јас сакам да ловам риби во Вардар... :(

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Македонска кирилична поддршка во Vista

пријавена пред 2 години, 9 месеци. (blogs.msdn.com)

Срѓан Шрепфлер уште во далечната 2006 :) отворил муабет за македонската поддршка за специјалните знаци „ѐ“ и „ѝ“ со претставници од M$. Тука ја имате комуникацијата, како и исходот. Тоа што разочарува е фактот дека за овие работи кај нас повеќе се грижат поединци, отколку институциите.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 9 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Стојна у Лос Ангелос

пријавена пред 2 години, 12 месеци. (blog.com.mk)

Краток, но исклучително прониклив хумористичен расказ. Уште кога видов дека авторот има само 12 години...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 11 месеци | проблем? | категорија: Блогови