Инфо за zlochko

Корисник од:
7 април 2007
Пријавени статии:
160
Популарни:
79
Однос на популарност:
49%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот zlochko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Иницијатива до зачленетите во TED - да спречиме пандемија на XDR-TB

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.xdrtb.org)

Во ted.com скоро никогаш не додеваат на своите членови. Дури по 6 месеци мое членување за прв пат решија директно да ме контактираат. Погледнете во првиот коментар зошто.

3 коментари | проблем? | категорија: Наука

„Лоши вести“. Сериозно, за работниците се стварно лоши, НО..!

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

Како да направиш докапитализација: ЧЕКОР 1: договори се со колегите од индустријата. ЧЕКОР 2: отпушти работници! ЧЕКОР 3: почекај ја паниката на берза што ќе следува. ЧЕКОР 4: откупи си ги сопствените акции.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ова некако поминува незабележано...

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

БЦ е во Брисел. Ќе се гледа со Оли Рен, Хавиер Солана и Јаап де Хоп Шефер. Не е објавено зошто се разговорите. Се прашувам дали конечно ќе си удриме авто гол по прашањето за името или ни спремаат нешто уште полошо. Плус очигледно е веќе дека владата на РМ е игнорирана од страна на Брисел.

30 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Ода на радоста

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.on.net.mk)

Сериозно. Не знам зошто вака го нареков овој пост. Ама сепак писмото од дотичниот Игор, колку и да е тажно и неинтелигентно во резонирањето, мене до солзи ме насмеа.

6 коментари | проблем? | категорија: Сешто

[NSFW] Тинејџер си? Имаш трема за со девојка? Колумбија има решение.

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (disgracefulandsexy.com)

ДА ГО ПРОСЛАВИМЕ ДИВЕРЗИТЕТОТ НА БРОЈНИТЕ СВЕТКИ КУЛТУРИ! Highlight: видео бр. 3. :)) Се прашувам само што ли има Априлка да каже за ова?

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Катастрофално сознание...

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kirilica.com.mk)

Денеска дознав дека шнајдерка (шивачка де) во Србија прима плата колку мене... програмер. А просечната плата изнесува...

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Ало?! До обата: дали некогаш сте чуле за изреката попаметниот попушта?

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (a1.com.mk)

Да бев малце понаивен ќе поверував во грчките медиумски анализи дека раздорот во кохабитацијата премиер - претседател е само добро осмислена игра, а диригирана од USA State Department. Но доволно се изнагледав гомнарии за да знам дека се работи само за борба на две проблематични суети.

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

„Не знам Photoshop, но ми треба помош...“

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (farm4.static.flickr.com)

...или: Зошто никогаш не треба да барате помош од непознати луѓе на интернет. :))

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Шести чекор за справување на успешна диктатура!

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (www.kanal5.com.mk)

„Македонија ќе го либерализира визниот режим за сите земји од “белата листа“ на ЕУ“. Бре што диктаториште имавме на власт, решил да си ја зацврсти диктатурата со слободен проток на луѓе и идеи!

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

Нафтата со цена под 100 долари за барел

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kirilica.com.mk)

Прв пат по половина година еден барел на главниот светски енергенс чини помалку од 100 долари. Причината е заздравување на хипотекарната криза во САД.

4 коментари | проблем? | категорија: Вести

JavaScript извршување во Google Chrome (споредби)

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (news.cnet.com)

Погледнете го графичкиот приказ на споредбите на извршување на JavaScript во Google Chrom и IE, FF, Safari... буквално им вели - eat my dust! Можете ли само да замислите каква револуција ќе донесе во изработката на web и browser базираните апликации?!

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Новиот browser од Google.

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (blogoscoped.com)

"Google Chrome" е името на новиот прелистувач од гигантот. Се претставува со радикален нов пристап кон изградбата на апликацијата која несномнено се користи најчесто во тек на денот. JavaScript виртуелна машина, поделба на јазичињата по процеси, далеку побрзо извршување на JavaScript. OpenSource! :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Кирилица: Сите средношколци со свој компјутер

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (kirilica.com.mk)

Министерот за информатичко општество Иво Ивановски го посети средното училиште “Јосип Броз Тито” за да го одбележи крајот на инсталирањето на компјутерската опрема во сите средни училишта.

4 коментари | проблем? | категорија: Вести

Нај закон thread што било кога сум го видел на некој МК форум

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (it.com.mk)

Обавезно прочитајте ја од почеток дискусијата. Но обрнете особено внимание на постовите на luidgi, те. неговата сестра. Тотално зајдов од смеење. :))

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава

Папата се враќа!

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (netpress.com.mk)

Во контекст на јавниот повик од Груевски до Црвенковски да се кандидира на претседателските избори за да се соочат, претседателот истакна дека ќе му ја исполни желбата, но не на претседателски, туку на парламентарни избори. “Ќе се соочиме на парламентарни избори кога и да се одржат.“

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Рамковен договор - 7 години несреќа

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (blogatash.blog.com.mk)

Погледот на Нено Богдан кон Рамковниот договор, местените избори, национализмот, македонизмот...

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

А ?!

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (a1.com.mk)

Цитат: „Подолго време гледаме дека и на самата граница се случуваат вежбовни активности од страна на грчката армија. Јас, сега за сега немам такви податоци, сигурно ќе се консултираме со сите релевантни структури во државата и ќе завземеме став“ Гледаме... немам такви податоци... појаснување молам!

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

Сиот криминал во Глобал.

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (novamakedonija.com.mk)

Не е (без сомнение) украдениот дизајн на Нова Македонија проблем за одредени наши пријатели од Кајмакот. Ваквите текстови се проблем... И да не заборавам: поздрав до гемиџијата... сеуште сметам дека е недокажан криминалец.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Вести

Започна уште една старо нова војна

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (netpress.com.mk)

Последица - од утре гледаје како цената на нафтата иде у три лепе...! :-( Наравоучение - купувајте злато додека можете.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Отворено писмо од Протуѓер до недокажаниот криминалец Заев

пријавена пред 1 година, 8 месеци. (netpress.com.mk)

Мартин Протуѓер со отворено писмо полно со прашања на кои и јас би сакал да слушнам одговор.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Политика