Инфо за zlochko

Корисник од:
7 април 2007
Пријавени статии:
160
Популарни:
79
Однос на популарност:
49%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот zlochko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Според Фрчковски, атентатот на Киро е inside job

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Цитат од текстот: „Тоа е спец-акција на ДБК, се знае кој ја наредува и се знае без чие знаење може да се нареди.“ И прашање: кој беше премиер, а кој беше директор на ДБК во тоа време?

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Незнаењето е блаженство...

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (mail2.someecards.com)

Остроумно.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Сешто

(видео) Во моментов најдобриот вокален талент во подем...

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.metacafe.com)

Името на малата е Шарис Пемпенко (Charice Pempengco), има 15 години е од Филипините... и пред неа е неверојатна иднина. Ја нарекуваат дива во развој... Дете кое со својот глас, вокални квалитети и способност да пренесе емоција ќе ви извади солзи на очите. Еве ја нејзината приказна.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Настанокот на животот - без божествена интервенција

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (scienceblogs.com)

plausible - навидум вистинит, веродостоен, уверлив... „However, the experiment still supported a key idea: that the synthesis of these organic compounds did not require any kind of guiding hand, but would naturally emerge from unassisted chemical reactions.“

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Грчки хакери ја нападнаа интернет страната на Нетпрес

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.netpress.com.mk)

„Со оглед на фактот дека тим од професионалци во Македонски телеком се грижи за безбедноста на страницата на Нетпрес, претпоставките се дека упадот го направиле хакери од висок ранг, за кои сме убедени дека биле навистина добро платени за да го сторат тоа.“ Телеком = професионалци! ААХАХХАХАХА! :)))

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Од друг агол

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.kapital.com.mk)

Името поради неговата чувствителност служи само како ефикасна стапица на која лесно може да се фатат што повеќе луѓе. Зад ова сценарио се крие една многу мрачна грчко-српска стратегија за елиминирање на Македонија од географската карта....

38 коментари | проблем? | категорија: Политика

Колку одвратни суштества сме!

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Ми се згади денот. Толку!

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Забеганција :)))

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (on.net.mk)

Дали сум првиот што ја пријавува? Хух.. супер, изгледа дека сум! :)))) Наградно прашање - дали ова ќе се појави на taratur.com.mk?

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

УТРИНСКИ: Инцидентот во Лерин ги вжешти односите меѓу Атина и Скопје

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.netpress.com.mk)

..вели дека е евидентно оти „грчката армија звечка со оружје“. „Кои се причините за тоа е тешко да се каже, но ако е точно дека војската излегла надвор од касарните и дека со своите активности нанесува штета на имотите на обичните граѓани, тогаш апсолутно се работи за отворена закана кон Македонија“

16 коментари | проблем? | категорија: Вести

USS Enterprise (NC-1701x) real world - mockup version

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (hijinksensue.com)

Како Gene Roddenberry дојде на идејата за дизајн на USS Enterprise. (Do not click if you can't appreciate geek ideas)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Едноставно ширење на дезинформации или како по се да се исплукаш!

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.utrinskivesnik.com.mk)

Тврдам јас цело време - модерно е да бидеш опозиционер. Не ради опозицијата, туку ради можноста да плукаш по се што ќе ти падне на ум, без да размислиш, без да провериш. Како доказ решив да направам еден тест...

3 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Се менуваат и стандардите за романтика...

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (abcnews.go.com)

Во време на глобализации, големи медиумски корпорации, перење мозок и вадење на приватноста пред што поголем аудиториум, беше само прашање на време кога ќе се случи ова. Сепак, морам да признаам дека во целата ситуација сепак има трунка романса... се разнежнив! :))

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Цената на нафтата во слободен пад... а бензинот не мрда.

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (kirilica.com.mk)

Велат, цената на нафтата најефтина во последните 13 месеци. Време е некој да се заинтересира на кој начин владата ја одредува цената на бензинот. Користат формула некоја или се што ги интересира е данокот на гориво, те. она што модерно се нарекува „акциза“.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

EU ги забрани сијалиците

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (redgreenandblue.org)

Средбата на енергетски министри во Луксембург донесе и финална одлука за банирање на (обичната) сијалица се со цел да се рашири фронтот за борба против климатските промени.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Се изготвува Стратегија за развој на широкопојасен интернет

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (netpress.com.mk)

Веста сама по себе е повеќе од филозофски - образовен карактер, но е убаво да се знае дека се припрема вакво нешто: „Министерството за транспорт и врски информира дека во тек е изготвување на Стратегија за развој на широкопојасен интернет во Македонија...“

53 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Другата страна на СИДА-та

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (video.google.com)

Дали ХИВ навистина постои? Дали знаевте дека иако постојат неколку тестови ниту еден од нив лабораторски не докажува дека во вашето тело постои паразит... Но... ако не постои ХИВ? Тогаш - што е СИДАта?

2 коментари | проблем? | категорија: Наука

Сепак не било името проблем... :-(

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (a1.com.mk)

„Се разбира Атина не го крие задоволство што Нимиц предлага во графата за националност да стои граѓани на Република Северна Македонија, што е реалност ако Македонија го прифати предлогот“. И сеа? Пак ќе идете во Грција? А во Веро?! Колку ќе ви биде доста? Кај ви е линијата? Ја имате ли?

7 коментари | проблем? | категорија: Политика

Претседателот на Европската комисија порачува...

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

Ова некако му доаѓа ко онаа америчката: When the shit hits the fan - it's every man for him self. :)

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

jpetrov, vordan, gemidjy... Тодор Петров клетви ви праќа! :))

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

„Проклет да им е сојот, да им се сотре семето...“, „Веруваат ли во бога тие...“, „Имаат ли срам и страв пред судот на историјата и народот, пред Божјиот суд...“ како и легендарната на србите „Господ е со нас...“. И јас сум за зачувување на името, ама ваква хистерија до сега не сум видел. Страшно!

16 коментари | проблем? | категорија: Вести

Дали единствената награда за христијаните е задгробниот живот?

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kajmakot.softver.org.mk)

...или како од бога да дибиеш материјален благослов во два чекори: 1. Стани поп. 2. Почни да се молиш! :)

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто