Инфо за zlochko

Корисник од:
7 април 2007
Пријавени статии:
160
Популарни:
79
Однос на популарност:
49%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот zlochko (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Инфлацијата заврши... започна дефлација, а наскоро ќе има депресија!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.elliottwave.com)

...или барем така тврдат одредени економски познавачи. Затоа на Обама му предвидуваа ватрено крштевање веќе после 3-4 месеци од инаогурацијата. И куриозитет: кога пазарот на кредити пропаѓа, банките се префрлаат на следната опција - позајмици за воена индустрија, те. нов глобален конфликт.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Наука

Берлускони мада фака!

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.youtube.com)

Ај и ја да допринесам малце во популарноста на Берлускони. Ова е прилично старо, ама сигурен сум дека има луѓе кои го немаат сеуште видено. :)

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Првиот „излечен“ СИДА со трансплантација на коскена с`рж

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.on.net.mk)

„Со оглед на тоа што требало да му биде извршено пресадување на коскена с'рж, морал да престане да ги зема лековите за третирање СИДА.“ И повторно филмот кој тврди дека ХИВ и СИДА не постојат, а сите симптоми настануваат од лекарствата со кои се третираат. Чист бизнис: http://tinyurl.com/6nzq73

21 коментари | проблем? | категорија: Наука

Уште едно инспирациско видео посочено од TED.com

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (charterforcompassion.com)

"Help us create a Charter for Compassion" - 3 минутно утописко видео кое можеби ќе ве инспирира.

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

И додека сите се фатиле за ЕУ ко слеп за стап...

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (alsat-m.tv)

...од нивното административно седиште доаѓаат последните вести, кои гласат некако вака: „Македонците наречени ФИРОМакедонци во извештај на Брисел“. Као беше онаа теоријата од локалниве ни експерти на кајмакот? Името нема врска со националноста, така? :)))

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Прости... прости луѓе... греота! (клапа 3)

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (a1.com.mk)

Според едната верзија, борба со кучиња била причината тие двајца да се скараат, а според другата, изминатиов период Реџа на јавно место го навредувал Азизи и неговото семејство.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Прости... прости луѓе... греота! (клапа 2)

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.netpress.com.mk)

Причина за пукањето била расправија меѓу синовите на двете семејства, што се случила претходниот ден на фудбалски меч.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Според Google 1 Euro = 51.5683967 Macedonian denari

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.google.com)

Додека пак 1 U.S. dollar = 40.5794749 Macedonian denari. Може ли некој да ми објасни зошто македонскиот денар има помала вредност во Македонија? И патем да ми каже во која земја можам да отидам и да ги менувам денарите за евра и долари по курсот од погоре? :))

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

КАНО-ЕКО СИСТЕМ за ефтино греење

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.forum.zazabava.com)

Самиот иноватор на системот на наш форум си го промовира пронајдокот - систем за греење на електринчна енергија со досега најмала потрошувачка на струја.

21 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

И после европјаните ни зборат за европски вредности

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Националистичките скандирања на грчките воени специјалци на парада во Солун не изненадува, но изненадува пасивноста на нивните европски сојузници кои четири дена по скандалот не се огласија, велат експертите кои денеска ја опишаа Грција како разгалено дете на НАТО и ЕУ.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Упад во системот на УЈП

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (netpress.com.mk)

„...900 даночни решенија на Управата содржат текстови на македонски јазик со поддршка на грчки јазик.“ Хах !??!

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Луѓе... без памет

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (kirilica.com.mk)

На порталот kirilica.com.mk активната анкета го испитува граѓанското мислење за иден претседател на државава. На второ место е Љубе Бошковски... Ауууу страшно...! :(

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Ни се спрема поголема инфлација...?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Како инаку да се објасни девалуацијата на македонскиот денар со одлуката да се пуштаат ковани пари во поголема вредност?

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Бивш трансексуалец, бивш робијаш, бивш ХИВ позитивен...

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (i36.tinypic.com)

...а сега - гласник во името на бога! Дојдете, видете и примете чудо од божји раце! :)))))

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Дали знаевте дека...?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.netpress.com.mk)

...српското собрание има донсено одлука за воена неутралност и нема да влегува во НАТО алијансата? Ова го пишувам повеќе како куриозитет. Нашата и нивната ситуација воопшто не се слични, но ете процениле дека „Партнерството за мир“ е сосема доволен степен на соработка со алијансата.

5 коментари | проблем? | категорија: Политика

Според stat.gov.mk за 4 членo семејство доволни се 3.5l јогурт месечно

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

...или - кога не можеш да ги намалиш цените, тогаш намали ги количините на храна... и ред други бисери! :( Директен линк до последниот извештај: http://tinyurl.com/5j25b3

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Кој е овој човек?

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Опозицијата го бојкотира доделувањето на наградата „23-ти Октомври“ поради тоа што наградата според нив е дадена на бугараш...

12 коментари | проблем? | категорија: Вести

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ! Пристигнаа DVD-јата од САД!

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.zeitgeistmovie.com)

До сите мои познати и непознати другарчиња од Кајмакот: Би сакал да ве известам дека тукушто го отворив пликото со "Zeitgeist" и "Zeitgeist Addendum" во DVD издание... од кои првиот има и српски титлови. Кој сака да добие копии, нека спреми 2 празни dvd-ја и нека пише на gjoko.pargo[at]dogon.biz

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Прости... прости луѓе... греота!

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Прочитајте ги коментарите. За малку ќе почнев и да се крстам... Читав и мислев дека пред мене гледам некој филм за америчко црнечко гето и локалниот drug boss.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Дали ова значи дека за САД нема старт на преговорите? :)))

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (wvgazette.com)

„Ги притискав копчињата и сите извадија - Републиканец“, вели госпоѓата. „Притиснав на Обама и се префрли на МекКејн. Навистина сум загрижена поради тоа. Доколку победи МекКејн, тогаш нешто не е во ред со машините.“ - вели оваа 69 годишна пензионирана медицинска сестра.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести