Инфо за whiteeagle

Корисник од:
11 април 2007
Пријавени статии:
30
Популарни:
16
Однос на популарност:
53%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот whiteeagle (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Легендарни Facebook квизови

пријавена пред 7 месеци, 4 седмици. (www.solipamet.com)

Неколку сликичиња од смешни квизови на Фејсбук... :)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бени од Чаир против Google

пријавена пред 9 месеци, 1 седмица. (it.com.mk)

Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Променете ја позадината автоматски во GNU/Linux

пријавена пред 9 месеци, 3 седмици. (miladinoski.com)

Доколку ви е досадено од вашата позадина, а едноставно ве мрзи да ја менувате на секое и воедно сте корисник на некоја GNU/Linux дистрибуција, тогаш има начин да се постигне и тоа! И тоа не само еден ;)

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Bovine excreta

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (majtap.wordpress.com)

Или на англиски: bullshit. Поднасловот на текстов би бил: Како да препознаете демагог.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Како да ги скриете Gnome панелите

пријавена пред 1 година. (miladinoski.com)

... и да добиете поголем простор без да губите значајна функционалност.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Пишете тинтири минтири на Гугл

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.on.net.mk)

И демек прв резултат било собранието. Браво за фотошоп вештините при користењето на SearchWiki и скривањето на дугмињата ;) Сепак, јака работа.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Како Бил Гејтс ја реши пиратеријата?

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

32 години подоцна...

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Господ на Фејсбук

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

...како сѐ тоа би изгледало ;)

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Забава

Пред апс и по апс

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

Не гледам нешто да се сменило... :\

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Чекај малку, како ли се викавме?

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

...ааа да... сега ми текна :))

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Млади администраторки

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.motika.com.mk)

За сите администратори и идни админи како и за сите да видат што пропуштаат! :) [NSFW]

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

DRM технологија на PDF дело

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (miladinoski.trap17.com)

... и како да се избегне

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Грција е Поранешна Македонска провинција Атина на Hi5.com

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (i37.tinypic.com)

Од чиста љубопитност да побарам еден другар, отидов на Hi5.com и поради тоа што е подесен прелистувачот да одбира примарно МК како јазик ја наоѓам во земји дека Грција е наречена така.

6 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонска Google група - Нет Култура

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (miladinoski.trap17.com)

Повеќе детали во записот, краток е, без гајле :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Најдобар виц што досега го имам прочитано

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (srkaj.com)

Хаха, тешко Грците со вакви Македонци :))

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Новaтa состојбa со компјутерите во ОСУ „Мирко Милески“

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (edubuntumk.blogspot.com)

.... е срање

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Безбедноста во целата нејзината блескавост

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (i33.tinypic.com)

Знам, old as the intertubez но кому би му наштетила мала носталгија? :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Турбо-фолкот не е кич

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (komunikacii.net)

Се наоѓа уште подолу од кичот, затоа што кичот барем се обидува да претставува уметност.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Лесно и едноставно инсталирање на игри под Ubuntu

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (miladinoski.trap17.com)

Најлесен начин за инсталирање на игри природно создадени за играње под Debian базирани системи со неколку клика на глушецот.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Каков тип на човек користи каков прелистувач

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (imagechan.com)

АБЕ СУМ СЕ ЗГАЗИЛ ОД СМЕЕЊЕ, ОВА НЕ МИ СЕ СЛУЧИЛО ДОСЕГА, ХАХАХАХ :)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија