Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот whiteeagle, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Медиумска војна!

пријавена од ivanristeski пред 1 година. (is.gd)

На А1 е Фрчкоски, кај бурекот треба да дојде Груевски, на кутрата МТВ се репризира дуелот по незнам-кој-пат. Ова е состојба на целосно лудило. Политичари имајте милост!

5 коментари | проблем? | категорија: Вести

Journalism FAIL! :)))

пријавена од Acid пред 1 година. (www.novamakedonija.com.mk)

Статија "позајмена" од прво-априлското издание на Кајгана, кое изобилуваше со слични статии (http://kajgana.com/statija_6630.html). OS Џуманџи! Па читаат ли воопшто? :)))

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Според мене најкорисниот Firefox додаток [MK & EN]

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.dogon.biz)

Zotero [zoh-TAIR-oh] е бесплатна, лесна-за-користење Firefox надоградба која ќе ви помогне да собирате, управувате и да ги цитирате вашите истражувачки извори. Таа живее таму каде што и ја вршите вашата работа - во самиот веб прелистувач.

7 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Убави вести од Moneybookers

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.dogon.biz)

Moneybookers склучиле договор со eBay да бидат додадени како платежен процесор, а тоа значи дека македонските граѓани кочено можат да го користат овој сервис за купопродажба на интернет!

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Вести

Економист - Прегласување на изборите проблем за Македонија

пријавена од Makfax пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Ова во своја анализа го наведува британскиот весник „Економист“, кој како причина за евентуален неуспех на изборите, ја наведува малата популарност на потенцијалниот победник, претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, кај албанското население во Македонија.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Патики со систем за навигација

пријавена од Makfax пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Системот за навигација одамна стана дел од стандардната опрема во поскапите автомобили, а од сега ќе можат да го користат и пешаците - во продажба се пуштени патики по цена од 120 долари со вграден ГПС.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Макфакс РСС, Дознајте први

пријавена од Makfax пред 1 година. (makfax.com.mk)

Зачленете се за РСС на Макфакс, за да ги дознаете најновите вести од Македонија, Регионот и Светот. Бидете информирани

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Терминот „македонски“ и кодот „МК“ е заменет со „да се дефинираат“

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.a1.com.mk)

За сите пусти оптимисти од Кајмакот, кандидати и новинари на кои треба нешто да им тресне од главата за да се уверат дека навистина постои! Следнава вест е потврда и од Европската Комисија дека не се преговара со Грција само за името. Да видите како сепак е можно на сила да се одземе идентитетот.

2 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонија барем на една листа е втора!!!

пријавена од новица пред 1 година. (blog.mozilla.com)

Firefox 58%.

1 коментар | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

On-line проверка за Conficker/Downadup инфекција

пријавена од dime пред 1 година. (www.confickerworkinggroup.org)

Брза проверка дали вашиот комп. е инфициран со Conficker вирусот.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Истражувањето на HTV1 за Македонското Малцинство во Грција [video]

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.youtube.com)

Реална репортажа за Егејска Македонија и нашите сонародници.

10 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

IT.COM.MK НАГРАДУВА!!! x10 iPhone 3g + x10 BB Storm!!! ПОБРЗАЈТЕ!

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Почитувани посетители на IT.com.mk, со огромно задоволство ви најавуваме дека сме во можност да доделиме 10 APPLE IPHONE 3G и 10 BLACKBERRY STORM мобилни телефони на 20 најсреќни и НАЈБРЗИ читатели на IT.com.mk!!!

17 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Се појави YouTube вирус кој ја напаѓа CMOS батеријата

пријавена од cchevy пред 1 година. (www.365.com.mk)

Деновиве на интернет се појави нов вирус кој директно го напаѓа срцето на секој компјутер, неговата CMOS батерија. Корисниците кои биле инфицирани со овој вирус приметиле дека видеата на овој сајт се прикажувале наопаку, пред батеријата да ја изгуби својата јачина во целост.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

ЛЕБиСОЛ Магазин™ » Портал за храна и готвење.

пријавена од ARCHER пред 1 година. (www.lebisolmagazin.mk)

Најдобриот македонски портал за храна и готвење.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Биди делот од Дебагирај

пријавена од MetalGear пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Биди делот од Дебагирај тимот. Доколку сакате да објавувате статии, рецензии, новости,..

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија