Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот whiteeagle, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Протест!!! Плоштад Слобода.

пријавена од jasnesumjas пред 12 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

Кој ако не ние? Кога ако не сега?

0 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Вести

Кој едитор го користите за пишување на код?

пријавена од Delicon пред 1 година. (poll.fm)

Кој едитор ви е омилен и најчесто го користите за пишување на код?

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

САЕМ НА КНИГИ ЗА ИЧ ПАРИ

пријавена од nadezna пред 1 година. (nadezna.blog.com.mk)

Мој пост, но сепак, корисен и за поширокиот аудиториум... :)

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Блогови

In Soviet Russia movies download you

пријавена од Scorponok пред 1 година. (nathans-chronicles.blogspot.com)

Јавна тајна е дека во последните 10ина години со бумот на интернет пиратеријата и големите брзини за сурфање, пиратските податоци станаа секојдневие за многу луѓе. Филмовите, музиката, софтверот, игрите, книгите се достапни на милионите луѓе кои секојдневно паушално си ги избираат од торент сајтови.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

200 Милиони facebook корисници

пријавена од MetalGear пред 1 година. (www.debagiraj.com)

Според службениот блог, Mark Zuckerberg изјави дека друштвената мрежа Facebook достигна бројка од цели 200 милиони или ако ви е повеќе 200.000.000 активни корисници.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Фашистите во Англија

пријавена од gdamjan пред 1 година. (news.bbc.co.uk)

Фашизмот зема се поголем замав во светот. Единствен начин да се бориме против него е секој поединечно да се бори за граѓанско општество и да не попушти под притисокот. Дури и кога фашистите се „твоите“.

2 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Тупурковски- Пресудата е одмазда и консекуција

пријавена од Makfax пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Апсолутно е неточно дека сум делел кредити бидејќи јас сум немал законска можност за тоа, рече Тупурковски, нагласувајќи дека судењето има политички карактер.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Nessus pwnage

пријавена од liquidworm пред 1 година. (it.com.mk)

Во оваа статија ќе зборуваме за светски познатиот скенер за ранливости - Nessus. Се сомневам дека вие што се занимавате со компјутерска сигурност не сте запознаени со алаткава. Според произведувачот на алатката, компанијата Tenable Network Security, основана во 2002 година во Колумбија, Мериленд...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

MyAnimeList.net

пријавена од Motoko пред 1 година. (japan.mk)

Една од најдобрите интернет бази целосно креирана од фанови. Многу убав пример што може да се изгради заеднички. За сите љубители на аниме и манга.

0 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Забава

Револуцијата ќе биде пренесувана на Твитер

пријавена од bobibobi пред 1 година. (www.telegraph.co.uk)

Студентите во Молдова, како реакција на парламентарните избори, се организирале преку Твитер и го запоседнале парламентот. Еве и линк со некои слики http://zzzop.wordpress.com/

3 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

МВР не ги почитува "законите" на Facebook

пријавена од Damjaan пред 1 година. (it.com.mk)

Медиумите во еден здив ја проширија веста за тоа како Министерството за внатрешни работи отворило своја *неофицијална* страна на Facebook. Од Дирекцијата за заштита на лични податоци велат нема прекршување на законот. Но што велат од Facebook?

5 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Технологија

Не сме биле само ние луди...

пријавена од zlochko пред 1 година. (www.a1.com.mk)

...сме имале слични на нас и во најблиското опкружување.

10 коментари | станала популарна пред 1 година | проблем? | категорија: Политика

Избркал крадци од банка

пријавена од Makfax пред 1 година. (www.makfax.com.mk)

Крадецот ја ставил раката во ранецот и заканувајќи се дека држи пиштол им наредил на вработените во банката да не постапуваат глупаво. Во мигот кога преплашените службеници имале намера да ја исполнат наредбата, на крадецот му пришол Стјуарт и му кажал: “Пријателе, сите знаеме дека утре е први апри

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Искашлал шајка која му била во лицето повеќе од 30 години

пријавена од pitstop пред 1 година. (www.pitstopinfo.blogspot.com)

Еден човек од Колорадо останал шокиран откако осетил остра болка под окото, и во тој момент искашлал рѓосана шајка долга 2,5 сантиметри.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Ова момче може да погоди се!

пријавена од klikster пред 1 година. (www.pitstopinfo.blogspot.com)

Ова видео не е за Џордан, Коби или Леброн, ова е момче кое може да погоди се што сака. Како ова му успева не е баш најјасно, но дефинитивно вреди да се погледнат кошовите постигнати од голема далечина.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава