Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот whiteeagle, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Ем верници, ем комедијанти

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Еве, празникот помина, некои си ги искористија трите неработни дена за одмор, некои си славеа во духот на христијанството, некои си славеа по кафани, некои продолжија да ги навредуваат сите кои мислат различно но тоа е она по што се разликуваме едни од други,нели.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Кој е Ваш омилен антивирусен софтвер?

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 3 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Спроведов анкета за да видиме кој е најпопуларен антивирус во момоментот кај нас.

5 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Сешто

Пратеник на ВМРО со профашистичка музика ќе ја спасува веронауката

пријавена од gemidjy пред 11 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

„Антихристи и масони, комунисти, овој или оној, шират сатански фрази со цел да не поразат е мој народе, е мој народе“. pwned.

4 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Политика

Фудбалерки

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 3 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Сами ке одлучите....

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Добивам нагон (онаков безвернички) да кажам: Oh my good God ?!?!?

пријавена од zlochko пред 11 месеци, 3 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

И тоа поради следната изјава на пратеникот на ВМРО Илија Димовски: „Нема да дозволиме да се чепка во правата на граѓаните, а Уставниот суд да се става над сите власти.“

6 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Политика

Дали сексот е култура

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (srle.blog.com.mk)

Сексот е култура колку и возењето точак! (Само што е мноооогу позабаван, а и околу возењето точак никој не дига многу прав)

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Весела Веронаука

пријавена од jofe пред 11 месеци, 4 седмици. (majtap.wordpress.com)

Драматизиран час по веронаука

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Перспективите на македонската неразумност.

пријавена од woona пред 11 месеци, 4 седмици. (www.okno.mk)

инспирирано од духот и гробницата на Александар и поповите и слично

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Култура

Спорот за името во South Park?

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Пронајдена професорката на Александар Македонски

пријавена од jofe пред 12 месеци. (mojon.blog.com.mk)

Ексклузивно, сензационално и спектакуларно... Мојон Блог дознава дека откако археолозите го пронајдоа гробот на големиот војсководец Александар Македонски, после половина час копање пронашле и фотографија која Александар ја сликал со својот мобилен телефон за време на предавање во училиште.

1 коментар | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Блогови

I for one welcome our new overlords

пријавена од gdamjan пред 12 месеци. (alsat-m.tv)

СДСМ реторика: На новинарско прашање за тоа што значи за новиот претседател „разумен компромис“ Иванов одговори: „Тоа е разумен компромис, не можам да ви објаснувам. Сфатете го!“

4 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Политика

Духот на Александар не знае македонски?!

пријавена од razvigor пред 12 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Канал 5 во недела вечер објави една бизарна „ексклузивна“ „вест“ за тоа како некојси бизнисмени му платиле на еден човек да отиде во Флорида кај некој „јасновидец“ на кој наводно му се прикажал духот на Александар Македонски.

5 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Пронајдени клопотарци од гробницата на Александар

пријавена од Lavot пред 12 месеци. (www.taratur.com)

Како една обична патка може некои македонски медиуми да ја пренесат како вистина. Пронајден бил гробот на Александар Македонски на грчко-македонската граница. Ајде де!!!

7 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Духови, гробови и останати салтанаати

пријавена од Arwena пред 12 месеци. (arheo.com.mk)

Додека не се проверат сите опциии и не се отстрани било каква можност за сомнеж, научната јавност треба да биде лишена од вакви турбулентни емоционални медиумски опсервирања. Не ми е јасно зошто мораме преку техника на самодефиниција низ порекнување, да потврдуваме било каков идентитет.

6 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Наука

Промовирани 10 нови скулптури во центарот на Скопје

пријавена од gocem пред 12 месеци. (www.netpress.com.mk)

Добро е! Разбравме дека сте сељаци. Не мора пак да не убедувате. И дај направете категорија „Некултура“, за да има каде да се пријавуваат ваквите вести.

2 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Вести