Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот whiteeagle, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Патриотска кредитна картичка

пријавена од новица пред 11 месеци. (www.cardpartner.com)

Introducing The United Macedonian Diaspora Visa Platinum® Rewards Card

3 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Сешто

Македонија е социјално конзервативна средина

пријавена од bobir пред 11 месеци. (www.mcms.org.mk)

Македонскиот центар за меѓународна соработка за прв пат ги истражуваше ставовите на граѓаните во однос на животот. Истражувањето покажа дека Македонија е социјално конзервативна средина.

9 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Погледнете го најсреќниот гол

пријавена од Lavot пред 11 месеци. (www.taratur.com)

Педрао, фудбалерот на новиот бразилски прволигаш Баруери го постигна најневеројатниот гол на фудбалските терени. Топката удри во пречката, летна во воздух, падна на теренот и....

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Сајд, Рекламација, Портабол и Модилации

пријавена од dasaf пред 11 месеци. (www.amt.com.mk)

Одамна не сум пријавил ништо, ама на ова не можев да одолеам. Фала @jpetrov

6 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Забава

Гугл шкрабаници со македонското знаме.

пријавена од глиша пред 11 месеци. (www.google.com)

Grades 7-9->Region 4, Grades 7-9->Region 10.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Култура

Автоцензура во македонската блогосфера?

пријавена од razvigor пред 11 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Од повеќе извори имам слушано дека бројот на написи и бројот на посетители на македонските блогови опаѓа, што е чудно ако се земе предвид дека бројот на луѓе со пристап до интернет во Македонија расте...

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Блогови

За подрокот, загаДката и историјата

пријавена од darko156 пред 11 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Сакав да гласам за постов на Сеад, очекувајќи дека некој го пријавил веќе. И кога гледам..... :)

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци | проблем? | категорија: Политика

Bovine excreta

пријавена од whiteeagle пред 11 месеци, 1 седмица. (majtap.wordpress.com)

Или на англиски: bullshit. Поднасловот на текстов би бил: Како да препознаете демагог.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Бежичен интернет во руралните средини

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 1 седмица. (www.makfax.com.mk)

Одлука за реализација на проект за поставување на 680 точки за бежичен интернет во руралните средини, денеска донесе Владата.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Firefox 3.5 Beta достапен за симнување

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstop-info.blogspot.com)

Тимот на Firefox ја пушти во употреба првата Firefox бета верзија со ознака 3.5. Што вклучува? За почеток, тука е подобреното приватно сурфање и ултра брзиот TraceMonkey JavaScript пребарувач.

4 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Википедија на македонски јазик надмина 30.000 статии

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Википедија на македонски јазик има повеќе од 10.000 регистрирани корисници, тринаесет администратори и три бирократи, кои заедно со останатите нерегистрирани корисници работат на достапност на светското знаење на македонски јазик.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

YouTube конечно рече Македонија

пријавена од Eddierebel пред 11 месеци, 2 седмици. (i-macedonian.blogspot.com)

По неколку месечно креирање видеа, пишување коментари, праќање на протестни пораки и лобирање на секаков можен начин, задоволство ми е да ве информирам дека македонската YouTube заедница конечно успеа да го натера YouTube да не нарече кратко и јасно Macedonia

8 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Знам, и јас правев така

пријавена од gocem пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Како да се надогради од Убунту 8.10 на 9.04

пријавена од новица пред 11 месеци, 3 седмици. (ubuntu.linux.net.mk)

Како да надградите, низ слики.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Ќе бара ли МПЦ промена на уставот?

пријавена од игор пред 11 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Јас барам промена на уставот, да се избришат сите верски заедници и да им се забрани пристап до институции финансирани од буџетот, доста трујат!!!

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика