Инфо за vordan

Корисник од:
14 октомври 2007
Пријавени статии:
72
Популарни:
40
Однос на популарност:
55%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот vordan (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Принцот Хари испратен на курс по еднаквост и разноликост [eng]

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.telegraph.co.uk)

Вака се решаваат тие работи:Британската армија го испрати Принцот Хари на курс за еднаквост и разноликост [на нациите] откако тој својот колега-офицер го нарекол „Нашиот мал Паки пријател“ (колонијално,погрдно име за Пакистанците).Колку наши политичари треба да одат на вакви курсеви? Sorry,англиски.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Немало вмешаност на МПЦ во матните зделки на Миладинови (?)

пријавена пред 1 година, 1 месец. (a1.com.mk)

Во суштина, вака: „Јес` дека бевме ортаци со Миладинови, ама поим немавме што се случува. Ах, да, исто така, два пати го купивме хотелот - упс, извинете, моја грешка! Се случува“. Или се многу наивни, или многу глупави. Ако не, тогаш и тие учествувале во криминалот.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Пред локалните избори убиени тројца кандидати

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

во Ирак, во Ирак... :)) Малку да ве сецнам, не дека нема да има и кај нас вакви вести. :(

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Тепачка помеѓу навивачки групи од Македонија во Хрватска

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.netpress.com.mk)

Наследството на Тарчуловски продолжува. Две ривалски навивачи групи од Македонија вчера во попладневните часови се степале и си ги каменувале своите автобуси [...]

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Фрчковски најверојатен кандидат на СДСМ за претседател

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (alsat-m.tv)

Ајде, почнете со хејт-спич.

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

Одржан состанокот за информатика во образованието

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

Во мојот претходен пост, ги наведов тезите со кои требаше да настапиме на состанокот (поточно, деловниот ручек) со министрите за информатика и за образование, Иво Ивановски и Петар Стојановски. Како што беше и предвидено, ручекот бидна.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Барак Обама стана новиот претседател на САД

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (alsat-m.tv)

Во вистински приказ на моќ,гламур,совршена церемонија и 2 милиони присутни,Барак Обама вчера беше инаугуриран за 44.претседател на САД.И знаете што изјави во својот говор?Дека му се заблагодарува на Буш. Ааах, едвај чекам нашиве „кандидати“ да почнат да се плукаат и да се фаќаат за гуша.Балкане мој!

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Претстоечки состанок со министрите

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

На 21 јануари 2009, во х. Александар Палас ќе имаме средба со министрите за информатичко општество и за образование, како и со други функционери од овие институции. Еве ги нашите (на ИКТ комората) тези за разговорот, чија тема е Едукативни содржини во образованието. [self-spam!]

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

xkcd го коментира Њиндоњс 7 (англиски, sorry)

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (xkcd.com)

„Што правиш?“ - „Го пробувам Windows 7“ - „Зошто прикажува слика на Хитлер?“ ... прочитајте понатаму...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

МЕПСО против ЕВН - го блокираше увозот на струја

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (a1.com.mk)

Ова ја објаснува изјавата на Груевски дека „ЕВН е најпроблематичен“. МЕПСО, т.е. неговите вмро-поставени директори си ги сакаат провизиите од увозот на струја. ЕВН сакал нешто и за себе, па е прогласен за „неподобен“. Знам дека ви е збоктисано од ова, ама морав да докажам... :)

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Светската економија во 2009 - црни прогнози

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (instantekspert.blogspot.com)

Интересни предвидувања на данската Саксо Банка за 2009. Нас не не` споменуваат, премногу сме мали, но може да се екстраполира. [self-spam]

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Груевски: ЕВН е еден од најпроблематичните странски инвеститори

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

Со ова е промовирана новата стратегија на владата за привлекување на странски инвеститори: Ако сте од нормални земји, не доаѓајте. Ако сте Бугари со регистрирани фирми во Канада - може. Сигурна стратегија!

27 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Не' чека тешка 2009 година [репост]

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.dnevnik.com.mk)

Но затоа ќе имаме одлична кампања за „оптимизам“! [Репостирано поради познати проблеми со линковите на чкуљавите CMS-и на македонските медиуми]

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

ДНЕВНИК: Не' чека тешка 2009 година

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

Но затоа ќе имаме одлична кампања за „оптимизам“! --- P.S. Линкот не е директен до Дневник, поради тенденцијата нивните линкови да исчезнуваат.

3 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Владата поднела оставка

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.netpress.com.mk)

Упс! Заборавив да напишам дека белгиската влада поднела оставка. За таков чин треба морал и совест. Така што - кај нас нема да се случи.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Бучим во февруари ќе отпушти 480 вработени

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (alsat-m.tv)

Поздрав до министерот-морон кој тврдеше дека нема да има криза кај нас. Најголемата иронија е во тоа што, најверојатно, најголемиот дел од отпуштените гласале за неговата партија.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Скопје слави 64 години од ослободувањето

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.netpress.com.mk)

Честит празник, Скопјани! 64 години *вистинска* слобода, од сите претходни окупатори, не само фашистичките!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонија - критика за рејтингот

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (forum-csrd.org.mk)

Авторот Даме Чкартоски вели: Значи, Македонија ќе биде член на НАТО и ЕУ или пак нема да биде! И, сето тоа „…заради ветото на Грција…“ ама треба сосема јасно и недвосмислено да се додаде и заради лошите проценки на Македонската влада како и на Претседателот на Република Македонија.

7 коментари | проблем? | категорија: Политика

Шест години за Красниќи

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.vreme.com.mk)

Нешто што требаше одамна да се случи - да го тргнат овој морон од улица. Сега чекаме и останатите морони (ако не се испоубијат меѓу себе) да ги заклучат и да го фрлат клучот. На ред се садистичките психопати - терористи кои ги мачеа работниците на „Маврово“. Гласам за смртна казна. Дајте ми пиштол.

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

Затворена прва Брокерска куќа

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (a1.com.mk)

Знам, злобно е, но им се ситам по малку. Сега сите оние костумосани MBA типчиња ќе заминат од своите луксузни канцеларии и ќе треба да најдат *вистинска* работа. Им препорачувам некоја земјоделска задруга. Сега таму се парите... :)

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис