Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vojdan, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Windows 7 ќе има шест изданија

пријавена од vojdan пред 1 година, 2 месеци. (tehnologija.com.mk)

Насловот кажува се ....

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Star Trek: Countdown #1

пријавена од Scorponok пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Првиот број на стрипот кој претставува вовед во новиот Star Trek филм премиерата ќе ја има во мај годинава.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Google Drive наскоро

пријавена од vojdan пред 1 година, 2 месеци. (tehnologija.com.mk)

GDrive ќе биде новиот сервис на Google кој ќе треба да овозможи онлајн складирање и пристап до податоци.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

AMD гo исфрли Catalyst 9.1

пријавена од vojdan пред 1 година, 2 месеци. (tehnologija.com.mk)

За сите фанови на AMD еве ги и најновите драјвери за речиси сите АTI/AMD графички картички

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Еден од најлошите

пријавена од ta4ka пред 1 година, 2 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

... македонски сајтови

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Александар се превртува во гроб [англиски]

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (blogs.ft.com)

Џабе ни се реклами во Фајнешл тајмс кога уредниците во Фајнешл тајмс не перципираат вака и пишуваат вакви едиторијали.

36 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Јапонците си создадоа сопствен "робокоп"

пријавена од vojdan пред 1 година, 2 месеци. (tehnologija.com.mk)

Внимание. Не се приближувајте... робокап чувар :)

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Nvidia ги исфрли мобилните GeForce 9XXX серии

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Можеби не станува збор за којзнае колку помоќни интегрирани графички решенија но барем имаат поддшка за Hybrid SLI. Ова значи дека нема да се нервираме со слабите интегрирани графички чипови, туку на сцена стапуваат лаптопите со дополнителни дискретни графички картички...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Конечно. Нешто вон-изборите! :)

пријавена од gemidjy пред 1 година, 10 месеци. (blog.gemidjy.info)

Да се пофалам. Ми се роди второто дете. Машко е и ова. За среќа. Мојот втор долг расказ, или кратка новела, нормална приказна. Критики секогаш добредојдени.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Култура

Австралија - Македонци (протест - За Мајка Македонија)

пријавена од Persey пред 1 година, 10 месеци. (mkdlovesyou.blog.com.mk)

Над 30 000 Македонци И пратија порака: Никогаш нема да дозволат менување на името Македонија Побараа до Австралиските власти да ја признаат Македонија под нејзиното уставно име Испратија порака до нивната татковина да не потклекнуаат, туку да се обединат

51 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Skazi во Скопје!

пријавена од Supergirl пред 1 година, 10 месеци. (recyclebinmk.blogspot.com)

Skazi повторно во Скопје!

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

"Jurassic Park" реалност во иднина?

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Клонирањето на изумрените животински видови е долго време сон на научниците. Уште повеќе, откако филмот Jurassic Park во 90-тите ја украде имагинацијата на јавноста.....

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Google сеуште крал на пребарувањето

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Google и овој месец е убедливо прв со 62% остварени пребарувања, ова ја покажува ограмната доминација на овој пребарувачки сервис. Следуваат Yahoo, Microsoft....

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Windows XP (32bit) драјвери за Toshiba Satellite L300-110

пријавена од eclipsemk пред 1 година, 10 месеци. (blog.vision4web.net)

За сите кои сакаат да инсталираат Windows XP на своите Toshiba L300-110 направивме колекција на драјвери кои одлично функционираат на овој оперативен систем. Toshiba не нуди официјални Windows XP драјвери за овој лаптоп, но ние се потрудивме да ги најдеме и да го собереме во еден пакет.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Највисока фреквенција на DDR-3 Corsair Dominator модул

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

За сите хардкор оверлокери > погледнете ја фреквенцијата на модулов, страшно. Значи Dominator се стварно луди мемории.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија