Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vlatko, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Брат Љубе ослободен!

пријавена од sinbos пред 1 година, 9 месеци. (www.makfax.com.mk)

Тарчуловски 12 години,СРАМОТА.....

41 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Аркадни игри, жар на едно безгрижно детство

пријавена од Scorponok пред 1 година, 9 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

За флиперниците, места каде што растеа цели генерации...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Забава

Македонските медиуми се преполни со глупости

пријавена од Damjaan пред 1 година, 9 месеци. (it.com.mk)

Коментар на текстот: Интернет кафулињата се преполни со гејмери.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Зошто да (не) одиш во Грција, кога те малтретираат во Охрид?

пријавена од новица пред 1 година, 9 месеци. (www.a1.com.mk)

Малолетни охриѓани изнудувале пари од скопјани...

29 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Вести

Јелена си ги смени гаќичките за време на меч

пријавена од Lavot пред 1 година, 9 месеци. (www.taratur.com)

Трибините урлаа од воодушевување, а српската тенисерка во паузата си ги соблече црните гаќички и си облече бели. Сето тоа забележано од камерите.

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 8 месеци | проблем? | категорија: Забава