Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vikt0r, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Постапокалиптични ефекти со Photoshop

пријавена од Damjaan пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Како да направите постапокалиптични ефекти со помош на Photoshop, напишано од член на IT.com.mk форумот. Во случајов едитирана е слика од Милениумскиот крст.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

@ Cisco Expo 2008

пријавена од Damjaan пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Како еден од лидерите во бизнисот на мрежна технологија, присуството на Cisco Systems во Македонија покажува дека во оваа земја користењето на најновата технологија во секојдневната работа може да стане блиска иднина. Текст + Видеа од конференцијата

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Плагијат на конкурс, злоупотреба на creative commons или случајност?

пријавена од новица пред 1 година, 4 месеци. (novica.softver.org.mk)

Две многу слични логоа... едното ќарило 20 000 денари, а другото е за „сподели“. Случајност или не? (Сам пријавувам за побрзо да се рашири муабетот. :))

7 коментари | проблем? | категорија: Култура

Ги знаат ли по дома средношколциве дека им се оди на училиште?

пријавена од глиша пред 1 година, 4 месеци. (spic.com.mk)

„Кога би бил родител на тинејџер сериозно би се загрижил, затоа што далеку од природата на децата е да сакаат настава.“

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

ТВ Сител доби забрана за рекламирање и телешопинг од еден ден

пријавена од ribaro пред 1 година, 4 месеци. (komunikacii.net)

За што се кршат копјата: за 'моралот', 'угледот' или за гледаностa?

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Идиотски квизови

пријавена од sinbos пред 1 година, 4 месеци. (katika.blog.com.mk)

Добро бе ќе се свестиме ли народов некогаш? Квизов е чиста кражба,многу просто функционира,само неупатениот ќе се излаже...Имено,просто прашање,како што и обично се,ќе се залета народ да заработи некое денарче...Сите повици намерно се држат во IVR-от нон стоп и така ги лапаат парите од нас!

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Е ова веќе е мотивација за правење деца

пријавена од gemidjy пред 1 година, 4 месеци. (www.vest.com.mk)

„Заедно со мајките, породилно ќе користат и татковците, а новите поволности ќе важат за оние чии бебиња ќе се родат од први јануари 2009 година“ --пулете прајте :)

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Ти си чупе многу ууу-Убо

пријавена од ukion пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Супер песничка, конечно нешо ново и интересно на рок македноНскана сцена после Супехикс. Браво за децава имeТ стил немаТ шо.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Во Нетпрес ги именуваат работите со вистинските зборови...

пријавена од zlochko пред 1 година, 4 месеци. (img152.imageshack.us)

...треба само малку да погребете по површината и потоа ќе се посомневате дека уредник во агенцијава е Латас. :))

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Mлади Инфо

пријавена од woona пред 1 година, 4 месеци. (www.mladiinfo.com)

Млади инфо е инфо портал, наменет за сите амбициозни млади луѓе кои имаат желба да се усовршуваат и едуцираат во различни области на универзитетите и институциите низ светот. Овој портал беше создаден на крајот од 2008 година најмногу поради недостигот од информации со кој се соочуваа младите од Мк.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

1 Убиен на ПМФ Горна зграда

пријавена од ta4ka пред 1 година, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

1 ubien kaj pmf gorna zgrada e? stvarno? obikolen e cel pmf so specijalci.

29 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Направи сам

пријавена од vikt0r пред 1 година, 4 месеци. (www.linux-en-touraine.org)

линукс маскота

4 коментари | проблем? | категорија: Забава

Зошто twitter?

пријавена од vikt0r пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Одлична статија за моќта на twitter. Јас лично бев против овај мал сервис ама од пред недела-две и јас масовно (на цело село) го користам.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Две години Crapwerk

пријавена од Scorponok пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Искрено, се мислев за емотивен текст кој ќе пренесе колку Crapwerk ми значи и каква улога игра во моето секојдневие, но наместо тоа, се решив за листа на текстови напишани во изминатава година кои лично, многу ми значат. Се потрудив од секој месец да извадам по три текста.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

мал Линукс придонес

пријавена од moondowner пред 1 година, 4 месеци. (mklinuxos.wordpress.com)

[latest blog entry] Си имаме нов асистент, ни даде домашно, во network simulator, и ај ти снајди се да го инсталираш [...] па мојот мал придонес е Лајв DVD (2GB) од Ubuntu (Linux Mint поточно, [...]

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија