Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vikt0r, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

RSS канали за time.mk

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (timemk2rss.ot.mk)

Неофицијални РСС канали од time.mk, додека не стават официјални.

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

За мали лаптопи, големи 10 млн. евра

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (utrinski.com.mk)

Владата набавува 75 илјади мали лаптопи во вредност од над 10 милиони евра, кои се очекува учениците да ги добијат најдоцна до крајот на учебната година.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Уште еден тинејџер падна

пријавена од gemidjy пред 1 година, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Овојпат во Австралија. Покажуваат сила на деца :( Мојот поздрав до нив: http://www.youtube.com/watch?v=4S8Wc26XowM

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Излезе Wordpress 2.7

пријавена од gocem пред 1 година, 3 месеци. (wordpress.org)

Со сосема нов дизајн, многу подобрувања на јадрото, QuickPress, можност за автоматска надградба итн. За повеќе информации еве ја целосната приказна.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Google Chrome излезе од бета

пријавена од gocem пред 1 година, 3 месеци. (googleblog.blogspot.com)

Google тукушто ја објави верзијата 1.0 од интернет прелистувачот Chrome. Тој нема претрпено посериозни измени во однос на последната бета (0.4xxx). Сепак од денес Google Chrome влегува во официјалната игра.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Кратки белешки од е-Општество 2008

пријавена од gdamjan пред 1 година, 4 месеци. (novica.softver.org.mk)

едно видување за случувањата таму

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Култура

Работник загина во „Макстил“, несреќата како да не се случила

пријавена од Vnuce пред 1 година, 4 месеци. (utrinski.com.mk)

Никој не ја известил полицијата, Трудовата инспекција дознала по три дена, а за случајот молк и од Клинички.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

е-Општество.мк: Едукацијата е важна за сите

пријавена од Damjaan пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Целта е да се научат методите, а не фактите да се учат на памет, вака Марјан Гушев од Фондацијата Метаморфозис ја објасни темата „ИКТ во образованието“ на овогодинешната конференција е-Општество.мк (e-Society.mk) која се одржа на 10 Декември во хотелот Холидеј ин во Скопје.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Новото руво на TIME.mk

пријавена од starchild пред 1 година, 4 месеци. (www.time.mk)

за сите news nerds, "нов" дизајн, нови категории, приказ на најнови вести, итн.

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Вести

Официјално: Хуанде Рамос наместо Шустер!

пријавена од Lavot пред 1 година, 4 месеци. (www.taratur.com)

Откако шпанските медиуми објавија дека тренерот на Реал Мадрид Бернд Шустер ќе биде заменет на клупата на кралевите од поранешниот тренер на Севиља и Тотенхем, Хуанде Рамос, кралскиот клуб на својата официјална веб страна ја потврди веста.

2 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Бучковски, 3.5г. затвор.

пријавена од gemidjy пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Ќе биде интересно :)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

10 идеи што да подарите на гик

пријавена од Damjaan пред 1 година, 4 месеци. (it.com.mk)

Се ближат празниците, а со тоа пред вас имате одлична можност да го изненадите вашиот пријател, дечко или девојка со подарок кој ќе остави насмевка на нивното лице. Најпрвин да напоменеме дека идеите во текстов се само за луѓе кои спаѓаат во категоријата гикови (geeks).

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Затворени приватните World of Warcraft сервери.

пријавена од Scorponok пред 1 година, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Blizzard реши да им стави крај на пиратските сервери кои нудеа бесплатно играње на World of Warcraft.

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Како училиштата ја уништуваат креативноста

пријавена од Act1v8 пред 1 година, 4 месеци. (act1v8.tumblr.com)

... Немањето целосна слобода во изразувањето (но нормално тоа што ќе е кажано да е логички-правилно и точно) и потребата за достигнување некоја цел е она што ќе го потисне креативниот дух или целосно ќе го истисне од личноста. ...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Балканот се стопи меѓу двата Букурешта

пријавена од sekojden пред 1 година, 4 месеци. (www.sekojden.com.mk)

На Балканот никогаш не вели никогаш, бидејќи она што е незамисливо и непосакувано во дадениот миг, не значи дека нема да се случи. Ова веројатно е најповторуваната реченица на голем број домашни и странски аналитичари, експерти, историчари. За жал, тоа е и најточната дефиниција за Балканот

2 коментари | проблем? | категорија: Вести