Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vikt0r, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Ден на Слободен софтвер 2008

пријавена од chombium пред 1 година, 6 месеци. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Утре, 4.10.2008, Слободен софтвер Македонија ќе го прослави денот на слободен софтвер организирајќи презентации за слободен софтвер и слободна култура во културниот центар Точка и на плоштадот Македонија

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Петиција за Манаки

пријавена од vikt0r пред 1 година, 6 месеци. (www.petitiononline.com)

Браво за http://www.konzuli.com

10 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ден на слободен софтвер 4.10.2008

пријавена од kotle пред 1 година, 6 месеци. (slobodensoftver.org.mk)

Слободен софтвер Македонија ќе го прослави денот на слободен софтвер на 4.10.2008 година организирајќи презентации за слободен софтвер и слободна култура. Главниот настан ќе биде во 14ч. на Плоштадот Македонија, а во 12ч. ќе сме во Точка. Ќе има и модифицирано Ubuntu само за оваа пригода

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

„Лоши вести“. Сериозно, за работниците се стварно лоши, НО..!

пријавена од zlochko пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

Како да направиш докапитализација: ЧЕКОР 1: договори се со колегите од индустријата. ЧЕКОР 2: отпушти работници! ЧЕКОР 3: почекај ја паниката на берза што ќе следува. ЧЕКОР 4: откупи си ги сопствените акции.

3 коментари | проблем? | категорија: Вести

Владата размислува за Microsoft.

пријавена од gemidjy пред 1 година, 6 месеци. (dnevnik.com.mk)

w t f ?

40 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Програма за Бела Ноќ

пријавена од misos пред 1 година, 6 месеци. (www.skopje.gov.mk)

Програма за годинешната Бела Ноќ (27.09.2008)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Кризата на Вол Стрит влијае на технологијата

пријавена од Damjaan пред 1 година, 6 месеци. (it.com.mk)

Влијанието на економската криза во САД врз технологијата.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Димчевски на листа на најдобри логоа

пријавена од ta4ka пред 1 година, 6 месеци. (www.fuelyourcreativity.com)

Некаде на средината на страната, има и димчевски web print multimedia. Сигурно е македонец, сегде не има :)

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Манаки назад во Битола.. бла бла бла...

пријавена од fidanovska пред 1 година, 6 месеци. (blog.gemidjy.info)

Бидејќи ова е нешто со што тотално се согласувам, а немам толку голема посетеност на мојот блог да го линкувам, го “лепам“ овде! ;)

16 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Неодоливи слатки

пријавена од Lavot пред 1 година, 6 месеци. (www.taratur.com)

..очигледно се работи за реномирана слаткарница со многу муштерии, кои не потпаѓаат под пропагандите на злите сили и не се согласуваат со вакви монтирани процеси...

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Звук на сол

пријавена од vikt0r пред 1 година, 6 месеци. (www.solipamet.com)

После маглевиот воз (http://www.solipamet.com/2008/09/maglev-voz-igrachka/) ова вреди да се пријави.

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Каков тип на човек користи каков прелистувач

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 6 месеци. (imagechan.com)

АБЕ СУМ СЕ ЗГАЗИЛ ОД СМЕЕЊЕ, ОВА НЕ МИ СЕ СЛУЧИЛО ДОСЕГА, ХАХАХАХ :)

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Лимуксика = уметноста на создавање и снимање Музика на Линукс

пријавена од vikt0r пред 1 година, 6 месеци. (vm.blog.com.mk)

Како што можев да укапирам типот се занимава со правење на музика исклучуво користејќи ГНУ/Линукс. Браво!

20 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Авантурата со IT.mk доменот и Владата

пријавена од Damjaan пред 1 година, 6 месеци. (it.com.mk)

R.I.P. IT.mk

17 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Манаки Скандал

пријавена од Persey пред 1 година, 6 месеци. (razgolenaumetnost2.blog.com.mk)

По проекцијата на филмот „Другата Болејн сестра“ на излегувањето, публиката имаше прилика да ја види идилата со дождот повторно, но пред вратите, да види и млади луѓе кои во рацете држеа транспарентни на кои беа испишани пораки за промена на идејата за префрлување на дел од фестивалот во Скопје.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура