Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vikt0r, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Како економската криза го погоди ИТ светот (во бројки)

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Економската криза несомнено се одрази и кај едни од најмоќните ИТ компании и брендови во светот и доведе до отпуштање на над 100.000 вработени за период од само 4-5 месеци...

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Како да го доведете Firefox до совршенство?

пријавена од gocem пред 1 година, 3 месеци. (pablisher.lugola.net)

Firefox е еден од најпопуларните интернет прелистувачи. Го користат многу луѓе во светот. Достапен е на многу светски јазици. Има отворен код. Поддржува додатоци. Еве како со некои од најпознатите персонализации да го направите уште подобар.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Прашај го интернет уредникот на Утрински Весник

пријавена од глиша пред 1 година, 3 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Шанса да се праша уредникот на интернет изданието на Утрински Весник во врска со интернет изданието.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Како Бил Гејтс ја реши пиратеријата?

пријавена од whiteeagle пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

32 години подоцна...

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Закон за хартиени ќеси - а каде се хартиените ќеси?

пријавена од ukion пред 1 година, 3 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Кога прв пат слушнав за законот за хартиени ќеси како љубител на природата си реков - одлично. После први, кога ми се потрошија залихите на храна која ја имав за новогодишните празници тргнав да купувам за следните празници добро информирана, по новиот закон да барам хартиена ќеса...

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

„Порно кралевите“ бараат помош од Конгресот

пријавена од новица пред 1 година, 3 месеци. (vesti.alfatv.com.mk)

Кога им дадона на оние од Волстрит... зошто не и на овие добри луѓе. :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Новогодишен подарок: Albumot... на Silvy Bond

пријавена од woona пред 1 година, 3 месеци. (vuna.info)

Пионерите на пост-ергенскиот панк ви ја честитаат Новата Година со желба догодина да ви свириме тезга на предвремени избори! [знаеме дека има редовни избори, ама предвремени звучи покул]

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Мама е Дедо Мраз

пријавена од јован пред 1 година, 3 месеци. (www.solipamet.com)

„Мислам дека мама е Дедо Мраз, види што најдов кај неа во фиоката…“

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Забава

Отворена акција за хуманост (среда, петок, сабота)

пријавена од Acid пред 1 година, 3 месеци. (forum.kajgana.com)

Прочитајте, разгласете и партиципирајте. Донираните средства подразбираат (здрава и испрана) облека, играчки и трајна храна (со подолг рок на траење). Средствата потоа ќе бидат пренесени во Црвен Крст во Кисела Вода, од каде што ќе ги распределат по социјалните семејства.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Facebook напредува со "брзина на светлината"

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (it.com.mk)

Интересно е што на почетокот на декември се објави бројката од 130 милиони корисници на друштвената мрежа Facebook. Сега има 140 милиони. Ако продолжи со раст од 600.000 нови корисници дневно, до пролет ќе има 200. П.С. Не има околу 65.000.

8 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

2008 во фотографии

пријавена од Damjaan пред 1 година, 3 месеци. (www.boston.com)

Нема што да се каже, мора да се види.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Отворена дискусија: Интернет апликации развој, маркетинг и промоцијa

пријавена од darko156 пред 1 година, 3 месеци. (newmedia.org.mk)

Понеделник 22 декември во Точка во 17 часот, Центарот за нови медиуми и Слободен софтвер Македонија организираат отворена дискусија на теми: производство на интернет апликации, развој на тимови, имплементација на различни методологии и технологии, интернет маркетинг и промоција.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Почина првата дама на Star Trek

пријавена од Scorponok пред 1 година, 3 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Денеска, на 76 годишна возраст, по долго боледување од леукемија, почина првата дама на Star Trek, Мејџел Берет-Роденбери, сопруга на творецот на франшизата, Џин Роденбери.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Отпор 2009

пријавена од јован пред 1 година, 3 месеци. (blog.gemidjy.info)

„Ќе ни велат „ти си шизофреник, ќе имаш црвена рецепта, ти си пијаница, нема пиво после 7, ти искажа клевета, одиш во затвор“ и ние само ќе голтаме.“

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Мирен протест

пријавена од femgerila пред 1 година, 3 месеци. (femgerila.crnaovca.mk)

Со почеток од 20 часот на плоштадот Македонија во Скопје ќе се одржи мирен протест, организиран од група граѓани, како поддршка на револтот на грчкиот народ. На протестот се поканети сите добронамерни и политички свесни граѓани, кои сеуште веруваат во моќта на обичниот човек.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика