Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот vaskoav, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Реклами на Facebook. Може ли да променат нешто?

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Актуелна тема. Мноооогу актуелна тема. Всушност тема која може конечно да мрдне некои закоравени работи на полето Интернет огласување во Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Бизнис

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Рикверц фраер

пријавена од Slick пред 9 месеци, 3 седмици. (www.men.mk)

Е значи не ми се верува! Па добро бе луѓе, што е работава? Пред некој ден, мислам дека беше петокот, идеме со друштво накај Хард Рок во парк. Таман да поминеме улица на пешачки, глеам нешто луѓе се собрале сликаат, снимаат...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Како до безболен прв секс за неа?

пријавена од Slick пред 9 месеци, 3 седмици. (www.men.mk)

Повеќето жени се помалку уплашени за првиот пат кога треба да имаат секс. Дали ќе уживаат? Дали тоа ќе ги боли? Дали ќе успеат да ве задоволат? Дали тој е оној вистинскиот? Ова се најчесто прашања кои жените си ги поставуваат пред првиот пат.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Нов спот на Манчевски за Македонија

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

„Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

10 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

Кунг фу борец отвори со прст 4 кокосови ореви

пријавена од goranandreev пред 9 месеци, 3 седмици. (velesnet.com)

Малезискиот кунг фу борец постави нов национален рекорд отварајќи четири кокосови ореви со помош на неговиот показалец за време од 30.81 секунди, постигнувајчи нов национален рекорд. Погледнете го видеото.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Добар секс, битен за врската

пријавена од Slick пред 9 месеци, 3 седмици. (www.men.mk)

Од еднаш се почесто почнувам да слушам: "Раскинаа зошто таа олади" или "Се разделија зошто тој не ја задоволуваше" итн. Одеднаш помислив дека целиот свет полудел и дека сите се опседнати само со секс и дека другите вредности во една врска едноставно исчезнаа.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

И ти си идиот!

пријавена од Eddierebel пред 9 месеци, 3 седмици. (video-mk.blogspot.com)

Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

3 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Грешат и Македонија и Грција

пријавена од gdamjan пред 10 месеци. (www.bbc.co.uk)

„Антиквизација - тоа е грешка. Ама тоа од научна гледна точка. На крајот на краиштата не е релавантно, јас дури би рекол дека Букефал е тројански коњ за Макеоднија - тоа е грчка игра", вели Фридман. Тој смета дека товарот сепак го има посилната Грција како членка на НАТО и на ЕУ.

4 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Уште еден Чак Норис пост

пријавена од глиша пред 10 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Чак Норис иде со маичка со слика на Бранко на митинг на ВМРО и стои во прв ред.

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава

Земјотреси

пријавена од kotle пред 10 месеци, 2 седмици. (zemjotresi.appspot.com)

Скорешните 300+ земјотреси кои што се случуваа во југоисточна Македонија ми дадоа идеа да изработам веб апликација која што ќе ги листа земјотресите на територија на Македонија. Така и беше. :)

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Ред Хет ја тужи Швајцарија поради монополската зделка со Мајкрософт

пријавена од razvigor пред 10 месеци, 2 седмици. (www.metamorphosis.org.mk)

Ред Хет, заедно со 17 други дистрибутери на Линукс протестираше против договорот што Швајцарската влада го склучи со Мајкрософт без да распише тендер за јавна набавка.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Пирати во Европскиот парламент

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Во Европскиот парламент ќе седне и најмалку еден ’пират’ од Шведска. Пиратската партија, која се залага за слободно симнување филмови, музика и сл од интернет освои над 200.000 гласови!

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Политика

Фејсбук национализам

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (okno.mk)

Начинот на кој технологијата ги менува комуникациските полиња во основа е редефинирање на нивните граници (или дури и нивно бришење). Комуникацијата денес е детериторијализирана, во смисла на тоа што физичкиот простор не е битен (па дури да се во прашање различни континенти).

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Македонци работеа на Терминатор!

пријавена од DImce пред 10 месеци. (www.vecer.com.mk)

Во новиот хит, Арнолд Шварценегер не го спасува светот, но од скопското студио "Фх3х" работеа 42 кадри, односно на три минути од "Терминатор 4: Спасување"

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Наука