Инфо за ukion

Корисник од:
17 јануари 2008
Пријавени статии:
31
Популарни:
6
Однос на популарност:
19%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот ukion (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

ИЗРАБОТКА НА ВЕБ ПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ВАШИОТ БИЗНИС

пријавена пред 7 месеци, 2 седмици. (pretpriemac.com)

Совети и препораки за успешна веб презентација на вашиот бизнис.

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

A Name is a Name - Trailer

пријавена пред 8 месеци, 1 седмица. (blic.mk)

Документарен филм за Македонија и вистината за нејзиното име, режиран од ислаѓанецот Sigurjón Einarsson. Браво, секоја чест. Гледа светот што е вистината.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Софтвер за внатрешно уредување за аматери

пријавена пред 1 година, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

Сакате да го преуредите станот?Да ги префарбате ѕидовите?Да го преместите намештајот во собата? Сакате да ја нацртате основата на станот и сето тоа да го направите со едноставен програм, без да барате архитект или професионални програми? Sweet Home 3D може лесно да ви помогне со сето тоа.

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Закон за хартиени ќеси - а каде се хартиените ќеси?

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Кога прв пат слушнав за законот за хартиени ќеси како љубител на природата си реков - одлично. После први, кога ми се потрошија залихите на храна која ја имав за новогодишните празници тргнав да купувам за следните празници добро информирана, по новиот закон да барам хартиена ќеса...

12 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Праисториско наколно живеалиште - Музеј на вода

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.patuvanja.info)

Заливот на коските e реконструирана праисториска наколна населба од XII-VII век пред н.е - поставена над платформа која ја држат дрвени колци, музеј - каде се поставени пронајдените остатоци во водата од живеалиштето, нуркачка база и реконструирани тврдини од римското царство од втори век

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Вистината за Македонија - пак

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Не знам колкумина од вас веќе налетале на ова видео наречено: Видеото кое ја шокира Грција...

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

Музика преку rapidshare - втор дел

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

На охридскион блог ќе можит да се спуштат музика преку, како што погодвите, rapidshare. За почеток имаме еден албум, ќе го цитирам авторот: во изведба на нашиот задолжителен за секоја домашна колекција ансамбл Билјана.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Игроманија

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Знам дека досега на нашиов блог не пројавивме никаков интерес кон игри, ама за безработник ко овај шо го пишит постов ваква игра е жива зараза.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Уште две фарми со ветерници во Македонија

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (mislam.blogspot.com)

Прекрасната вест дека израелската фирма EIG Renewables ќе инвестира 350 милиони евра во фарма со ветерници, сончеви централи и фабрика за производство

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

Ти си чупе многу ууу-Убо

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Супер песничка, конечно нешо ново и интересно на рок македноНскана сцена после Супехикс. Браво за децава имeТ стил немаТ шо.

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Водич за Охрид - места за излегување и сместување

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.patuvanja.info)

Охрид е неизбежен како во летните периоди така и за зимските празници и продолжените викенди, кога сите ние крадеме од она малку слободно време за да уживаме во овој прекрасен град со душа стара повеќе од два милениуми. Ова е пост за Охрид и за секого по нешто...

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Пронајдете ја својата судбина

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Малку забава, како што и самите автори на страницата велат дека не требит сериозно да се сватит резултатот од овој „тест„

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Музика преку rapidshare

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Пред некој ден побарав на мрежава една македонска народна патриотска песна. Многу одговарат на сегашнава наша ситуација, и за жал сме осудени повторно да ја слушаме и пееме. За да не ве држам во целосна недоумица, песната содржит стих...

4 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Берово - место за душевен мир

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.patuvanja.info)

Доколку сакате да избегате од градската врева, стресното секојдневие, сообраќајниот метеж, и барем за кратко да им се вратите на мирот, спокојствотот и природата кои во Македонија ги има во избилство, испланирајте викенд на Беровско езеро.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Вевчани - извори на непокор

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.patuvanja.info)

Вевчани - едно од местата кои мора да се посетат за да се запознае нашата Македонија, македонскиот непокор.

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

Дебата: цел или делумен RSS фид?

пријавена пред 1 година, 9 месеци. (mislam.blogspot.com)

фин туротијал за рсс фидот, неговата намена и користење.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 9 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Тандем лет

пријавена пред 1 година, 10 месеци. (ohridskion.blogspot.com)

Локација Галичица, Охрид. Главни улоги: Пилот 1-ва класа Барак; копилот МаГ. Кој сака да проба, трк во Big Blue во Охрид - демек реклама. Искуството било "слично на првиот секс" - е браво шо го памтет...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Прохибиција

пријавена пред 2 години, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

Со што се занимава нашата влада во овие пресудни времиња по нашиот идентитет? Или подобро, дали се овие времиња пресудни или e тоа само наметната општонародна психоза за да се одвлече вниманието од други настани и појави?! М?

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонско име нема да загине

пријавена пред 2 години, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

За почеток ќе скршнам настрана низ една попатна станица: ќе ви раскажам како си поминав вчера во автобусот на пат кон Скопје. Во задниот дел имаше една група млади Роми и, во нивен препознатлив стил, беа распеани, разиграни, се смееја, довикуваа, шлапкаа со раце и пак пееја....

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Југо носталгија

пријавена пред 2 години, 1 месец. (ohridskion.blogspot.com)

Единствено ме нервира “поранешноста” - само Југословенска Република Македонија звучи кул.“ Зошто тогаш не би се викале: Бивша Римска колонија Византиска провинција Отоманска провинција Фашистичка територија Српска покраина Југословенска република Македонија? (Да не испуштив нешто?!

4 коментари | проблем? | категорија: Политика