Инфо за tonikostov

Корисник од:
29 август 2007
Пријавени статии:
31
Популарни:
16
Однос на популарност:
51%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот tonikostov (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Бизнисменот Илија Камчев искасан од кучиња

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.vest.com.mk)

Само звучно име на насловна страна повторно го отвара прашањето за проблемот со кучињата скитници во Скопје...

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Укинато е 30-минутното бесплатно паркирање во Скопје

пријавена пред 2 години, 2 месеци. (www.vest.com.mk)

„Се случуваше едно возило два пати за една минута да влезе на паркингот и да земе две талончиња за наплата... Дојдовме до сознанија дека дневно од 300 возила кои го користеле паркингот, дури 250 ја злоупотребиле придобивката за гратис паркирање.“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Холандија ќе гради остров во форма на лале

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.zazabava.com)

По Дубаи кој изгради остров во форма на палма, Холандија ќе гради остров во форма на лале. Штета што ние немаме море, инаку ќе изградевме остров во форма на тегла ајвар или така нешто....

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Vista Incapable налепници

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.gnome-look.org)

Налепници дизајнирани за Linux машини...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Нови регистарски таблички за возилата

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.vecer.com.mk)

Од Нова година во употреба ќе се пуштат нови регистарски табички за возилата направени по европски стандарди. Дизајнот им е тапа! Цената на новите грди таблички е 4000 денари. Единствено се малку „помакедонски“ од сегашните. Но, и покрај тоа - грди се!

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

Потрошувачите имаат права, но не знаат за нив

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Третиот пасус претпоставувам дека се однесува на Кејблтел. Некако познато ми звучи! :-)

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Вау, вау, ваучер...

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (taa.blog.com.mk)

Ракциите за ваучерите (начинот на нивна реализација) не стивнуваат. Посебно внимание обратете на одговорот од страна на Генералниот секретаријат на Владата.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Првиот радар на Првомајска

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.vecer.com.mk)

Поставен со цел превентивно да влијае на однесувањето на возачите и пред се на нивната совест со оглед на тоа што на овие улици во изминатиот период се случија повеќе сообраќајки, од кои неколку со смртни последици. Сепак, дисплејот е двоцифрен, недоволно да ја прикаже вистинската троцифрена брзина.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Фирмите сакаат веб страница, ама не им се плаќа

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.vecer.com.mk)

Веб-страницата не е на листата на приоритети на компаниите. Фирмите прифаќаат да им биде изработена страницата само затоа што тоа е светски тренд!

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

IMAP за Gmail

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (tonikostov.blogspot.com)

Нешто што недостасуваше на Gmail. Деновиве конечно ќе биде имплементирано за сите корисници.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Совршен десктоп

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (tonikostov.blogspot.com)

Повод: Ubuntu 7.10

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Озонската дупка во живо

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.365.com.mk)

Побарајте го календарот и погледнете како изгледала озонската дупка во изминатите години. Споредете ја со денешната големина. Страшно!

0 коментари | проблем? | категорија: Наука

Музеј на Тоше во Крушево

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.vest.com.mk)

По најавите за формирање на Фондација Тоше Проески, ова ми изгледа како одлична идеја, a must do за еден човек со огромна душа каков што беше Тоше.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Забавни Линукс команди

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (frankmash.blogspot.com)

... или научете Линукс на забавен начин! :-)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Итересен пристап кон цртањето...

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (www.idividi.com.mk)

Како го започнува цртежот, си викаш ете уште едно anime p**no клипче. Ќе почекаш уште секунда-две и сфаќаш дека врска нема - сосема нормален цртеж.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Туристичко патување низ Вселената

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.idividi.com.mk)

За само 150.000 евра можете да си дозволите едно вакво патување ;)

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Почина Лучијано Павароти

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.on.net.mk)

...утрово во 5 часот.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Вести

Проблем со батериите во мобилните телфони на Nokia

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.zazabava.com)

По проблемите со батериите на лаптопите на DELL, сега се појавија проблеми со батериите на мобилните телефони на Nokia од серијата BL-5C.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Профункционира стационарот за кучиња-бездомници

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Интервенцијата на шинтерите е според зацртан план, но доколку во вашето маало имате група кучиња за кои сметате дека се опасни, можете да пријавите секој ден на дежурниот телефон 3216-644.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Третиот мобилен оператор е тука

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.vest.com.mk)

Конечно се претстави новиот мобилен оператор. Неговото име ќе биде VIP.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија