Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот thaCaspeR, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Кина ќе ја освои Месечината

пријавена од strajkoski пред 2 години, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Кина ќе го лансира својот прв сателит кон Месечината идната недела и планира во рок од 15 години да прати човек на земјиниот сателит, објавија државните медиуми.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Секретарката на Сатаната

пријавена од woona пред 2 години, 5 месеци. (antipunkt.blogspot.com)

Ивица Антески - "ова е всушност колумната што требаше да оди во денешниот број на „Шпиц“, ама поради тоа што на дел од моите колеги не им се допаѓаше мојот став за хистеријата што се одвива деновиве, не ја објавија без да ја прочитаат - еклатантен пример за цензура"

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Музеј на Тоше во Крушево

пријавена од tonikostov пред 2 години, 5 месеци. (www.vest.com.mk)

По најавите за формирање на Фондација Тоше Проески, ова ми изгледа како одлична идеја, a must do за еден човек со огромна душа каков што беше Тоше.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Show MUST go on!

пријавена од ribaro пред 2 години, 5 месеци. (blogot.blog.com.mk)

Уште една потврда дека сликата кажува илјада зборови. Но, за жал, оваа се однесува на потенцијална ситуација кај нас.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Тра - Л.А.-Л.А.-Л.А. - јка

пријавена од Karakash пред 2 години, 5 месеци. (maknba.com.mk)

Зашто? Затоа што на сите им е јасно дека Коби следнава сезона (можеби не цела) ќе ја одигра во Ел-еј, па Лејкерси дури следното лето ќе почнаат да размислуваат за можните алтернативи.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Ново! Нозете на Сузе-Сузана во вис! (next Vivid star?)

пријавена од Бунка пред 2 години, 5 месеци. (bunka.blog.com.mk)

То Сузана, то, то! Сузе ми крваре, руке ми сузе лију...еве имам и слики од Сузана Манчиќ со нозете во вис....

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Писмо до премиерот Никола Груевски по повод одлуката за финансирање н

пријавена од ribaro пред 2 години, 5 месеци. (crticka.blogspot.com)

„Без заобиколување, без шминкање на работите, одговорно тврдам дека парите дадени за пре-издавање на македонската литература во 60 - тома во голема мера подразбира и рециклирање на книжевен отпад.“

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Испратете содржина на Таратур

пријавена од Arkana10 пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

еве една интересна новост на порталот Таратур. Испратете содржина за објавување.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Легална педофилија

пријавена од thaCaspeR пред 2 години, 6 месеци. (tepajvreme.info)

Се одржа некој си избор на лепотици и лепотани…

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Зошто ваучерите за компјутери се штетни за младите?

пријавена од gemidjy пред 2 години, 6 месеци. (blog.gemidjy.info)

Накратко, моето мислење зошто ваучерите се штетни за апсолвентите во нашата земја. Зошто не треба да ја прифатиме иницијативата и зошто треба да побараме пореална и поблагородна иницијатива. Пр: Интернет на цела територија на РМ.

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Најбизарните видеоспотови

пријавена од Lavot пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

Некои се смешни, некои трагични, некои шокантни и застрашувачки, а заедно ја прават листата на десет најбизарни видеоспотови настанати последниве две десетлетија. Погледнете ги!

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Владата со ваучери ќе им помага на апсолвентите да купат компјутер

пријавена од Janko пред 2 години, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

„Македонската Влада донесе закон, со кој на сите апсолвенти на државните и приватните универзитети во земјата, ќе им се дадат ваучери во висина од 200 евра за купување компјутери.“

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Видео: Летерман ја ’растури’ Парис

пријавена од Lavot пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

Парис ’наивно’ дојде кај Дејвид Летерман да се пофали за новиот парфем, а него го интересираа само нејзините затворски денови. Дури откако ја ’растури’ со зајадливи прашања и направи да посака земјата да ја голтне, Летерман прекина со мајтапот. Погледнете!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Забава

Пандев му пикна два на Реал (видео)

пријавена од Lavot пред 2 години, 6 месеци. (www.taratur.com)

Во една неверојатна фудбалска претстава во која беше ѕвезда на вечерта, феноменалниот Горан Пандев постигна два гола против кралевите на Олимпико. На другите средби имаше премногу изненадувања. Ливерпул и Вердер загубија дома, а Челзи на гости славеше над Валенсија. Видео!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Налет!

пријавена од thaCaspeR пред 2 години, 6 месеци. (tepajvreme.info)

ма налет веќе и протести и унии, и рушити...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 6 месеци | проблем? | категорија: Наука