Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот tasman, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Највисока фреквенција на DDR-3 Corsair Dominator модул

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

За сите хардкор оверлокери > погледнете ја фреквенцијата на модулов, страшно. Значи Dominator се стварно луди мемории.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Стартувајте Линукс апликации во Виндоуз околина

пријавена од capricorn пред 1 година, 10 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Основачот на Мандрејк Линукс ја промовираше промоцијата на виртуелната работна околина за Линукс која работи на Виндоуз машини.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Microsoft со решение за поеднаставна размена на податоците

пријавена од vojdan пред 1 година, 11 месеци. (tehnologija.com.mk)

За да ја олесни комунукацијата во безжичниот свет, Microsoft најави нов софтвер наречен Live Mesh за поеднаставна размена на податоците.......

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Руски инжинери дизајнираат уред со мозочна контрола

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Руски истражувачи заедно со Јужниот Федерален Универзитет работат на мозочно-контролиран шлем кој ќе овозможи интеракција на луѓето со нивните компјутери користејќи ја моќта на мислите....

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Интервју со нашите евровизиски претставници

пријавена од jofe пред 1 година, 10 месеци. (zsdane.com.mk)

Како и во претходното видео, така и тука Тамара мака мачи со англискиот. За среќа тука е водителот, србин, кој и помага за одредени зборови. Разговорот е за тоа како поминале на пробата, и што очекуваат од настапот, дали мислат дека нивната песна е победничка... И за крај малку live изведба...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Firefox 3RC1 достапен за превземање

пријавена од vojdan пред 1 година, 10 месеци. (tehnologija.com.mk)

Првиот кандидат од популарниот пребарувач Firefox 3, конечно е достапен за превземање. Firefox 3 е достапен на вкупно 45 јазици.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Видео: Голи за Европското

пријавена од Lavot пред 1 година, 11 месеци. (www.taratur.com)

Спенсер Тјуник овој пат соблече над 1800 мажи и жени на фудбалскиот стадион Ернст-Хапел во Виена, за да му позираат за фото-сесијата посветена на Европското првенство. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Првиот човек на Nvidia жестоко го критикува Intel

пријавена од vojdan пред 1 година, 11 месеци. (tehnologija.com.mk)

Препукувањата меѓу Nvidia и Intel продолжува, може ли едната од овие компании да биде нокаутирана?....море нашле па зашле ја викам:)

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Gta 4 сруши 3 гинисови рекорди!

пријавена од ta4ka пред 1 година, 11 месеци. (www.shoutitonline.com)

Grand Theft Auto 4 е пуштена во продажба од Април 29, 2008 за Xbox и Ps3 и од тогаш па до сега успеа да сруши не еден туку 3 гинисови рекорди и тоа:

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Да, да... оооо НЕ!

пријавена од chale пред 1 година, 11 месеци. (chale.blog.com.mk)

Рони О`Саливен, капа доле. Ама да не си ни помислил...

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Свети Николе доби чиста вода

пријавена од chale пред 1 година, 11 месеци. (www.sitel.com.mk)

По 10 години агонија и снабдување на вода со помош на цистерни Свети Николчани конечно ќе пијат чиста вода. Тоа го докажува и Слободан Даневски...какво креле!

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

Детектиран Malware во плагин за Firefox

пријавена од vojdan пред 1 година, 11 месеци. (tehnologija.com.mk)

Среќа то незнам виетнамски, сум се куртулил :)

5 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Сладок допир

пријавена од jofe пред 1 година, 11 месеци. (on.net.mk)

Легендата за Кралот Мидас (ликот кој се што ќе допрел претворал во злато) адаптирана на денешни услови, за реклама за производител на бомбони. Во кој бренд би сакале вие да имате моќ да ги претворате работите?

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Србија доби визни олеснувања

пријавена од jpetrov пред 1 година, 11 месеци. (www.a1.com.mk)

17 држави од ЕУ ги отвораат своите граници за Србија, притоа ги укинаа сите конзуларни трошоци. Каде сме ние?

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести

Повеќе од 250 милиони Европејци редовно користат интернет

пријавена од capricorn пред 1 година, 11 месеци. (www.metamorphosis.org.mk)

Според извештајот на ЕК за развој на ИКТ, во моментот повеќе од половина од Европејците се редовни интернет корисници, од кои 80 отсто имаат широкопојасна конекција, а 60% од јавните услуги во ЕУ се целосно достапни на интернет.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 11 месеци | проблем? | категорија: Вести