Инфо за ta4ka

Корисник од:
10 август 2007
Пријавени статии:
123
Популарни:
30
Однос на популарност:
24%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот ta4ka (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Македонски филиграни

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (filigran.blog.com.mk)

Девојката изработува и продава филиграни рачно изработени. Го пишувам тука за да ја дознае некој од оваа македонска стара уметност. П.С. Јас и го правев дизајнот :)

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Топ 10 филмови за 2007

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Mој избор на 10 најдобри филмови за 2007 не официјален избор

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Erdjan - Viski Coca-Cola :)

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Заприметете го типот позади на синтасајзерот што прави:

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

10 причини зошто програмерите работат и на викенди?

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

1. Програмерите не работат на точно фиксирано време. Moжеме да работиме цел викенд и во понеделник да не работиме...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Колку се луѓето овци

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Колку се луѓето овци

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Futurama филмот

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (najdifilm.com)

Ќе излага на 27 ноември премиерата али веќе го има по интернет, ставив линк до добар торент од каде ја го гледав на линкот горе. Enjoy, and may bender be with your wallets ;)

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Бесплатен македонски сајт за огласи

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.reklama.com.mk)

Ајде продавајте ги ваучерите тука :)

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Најдобрата спам порака на свет :)

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Само колку за тест оставев емаил на отворена страница, и откако поминаа 3 месеци ми стигна најдобрата спам порака на свет:..

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Забава

Иднината на тастатурата и маусот

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

На ваков компјутер и татко ми може да се снајде

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Сите Македонски радиа на едно место

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (www.shoutitonline.com)

Ставив на главната страна сите македонски радиа што ги знам, плус некои странски што ги слушам. Ако знаете други македонски пуштете линкче да ги додадам. Целта ко што кажува насловот ...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонски сајт за наоѓање добри филмови за гледање

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.najdifilm.com)

Македонски сајт за наоѓање добри филмови за гледање

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Ваучер за секој студент, жими таквото ****

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Нели викаа ваучер за секој студент кој запишал последна година на факултет. Епа теоретски звучи добро, но во стварност еве што се дешаваше...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Скриените работи на дота 6.49

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Како по правило во секоја дота верзија X.X9 ставаат по некои скриени работи. Во 6.49 има ставено mini-bosses. Еве како да стигнете до нив.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Излезе Дота 6.49b

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Има многу нови промени, една позначајната е измената на naix. Тој сега е едно мало црно зверче, на кој првата магија му е аватар од 4 секунди ( и има многу брз cooldown )...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Sto se slucuva koga ke se soberat mnogu gameri, geeks,... na edno mest

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Sto se slucuva koga ke se soberat mnogu gameri, geeks,... na edno mesto.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Порка за World of warcraft К**вите на Warcraft - Whores of Warcraft

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Не очекував и вакво нешто, али еве го. Комбинација на две работи што ги сакаме: Sex i Warcraft. Стварно се потрудиле за поркава имаат и мапа од светот, па содржина..., што да ти причам :)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Инспиративен говор

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Говоров што следи е од Steve Jobs, и го кажа на студенти пред да започнат со студии. Премногу вистина лежи во тоа што следи за јас да можам да го опишам или преведам:

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Dota песна [da se valjdas od smeenjE :))]

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Ако вака живеат дота играчите во шведска се селам одма, зирнете какви цурици има...

6 коментари | проблем? | категорија: Забава

Unreal tornament 2007 demo

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Team epic го пуштија првото демо од долго очекуваната Unreal Tournament 3. Дечките на новата игра имаат работено 3 години а секогаш се воделе за први во индустријата за најдобар 3д engine. Некои гејмeри дури викаат дека серијалите unreal tournament ги прават само за да го продадат enginot подобро.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Half-Life 2 second episode излезе

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Orange Box е специјална кутија кога содржи пет гејминг наслови. Две класики кои го потресоа светот, и три нови кои имаат потенцијал да го продолжат успехот на Valve. Идеална кутија и за Singleplayer и за Multiplayer модови.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава