Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот ta4ka, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

ostavka

пријавена од ta4ka пред 4 месеци, 2 седмици. (img21.yfrog.com)

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116590 ova go nema, a slednata vest: http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=116591 postoi

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Луди девојки 3 NSFW

пријавена од kristijan пред 7 месеци. (www.selotejp.com)

Следува третиот дел од Луди девојки, со уште по секси и по жешки девојки.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

0.мк

пријавена од ribaro пред 8 месеци, 4 седмици. (0.mk)

0.мк е македонски сервис за кратење на долги линкови. Браво!

5 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Осигурај и пали

пријавена од GoodBytes пред 7 месеци, 1 седмица. (www.vecer.com.mk)

На 25 јануари 2001 година, во Кјуби била извадена осигурителна полиса на 24 милиони денари на шест месеци. Следниот ден во фабриката избувнува пожар кој зафатил три погони. Чуварот е тепан од полиција за да признае дека спиел кога избувнал пожарот. По три месеци, загинува во чудни околности.

1 коментар | станала популарна пред 7 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

пријавена од kristijan пред 7 месеци. (razvigor.blog.com.mk)

Македонски сајтови со највисок Гугл-ранг

0 коментари | станала популарна пред 7 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Како ни се вика претседателот?

пријавена од ta4ka пред 7 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Дали некој памти како ни се вика претседателот?

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Кеширање на Гугл чекови

пријавена од глиша пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Во која банка се кешираат Гугл чекови без чекање?

5 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Бизнис

Спорот за името во South Park?

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Првостепената пресуда за екипата на ПајратБеј: Виновни [Англиски]

пријавена од новица пред 11 месеци, 4 седмици. (torrentfreak.com)

Just minutes ago the verdict in the case of The Pirate Bay Four was announced. All four defendants were accused of ‘assisting in making copyright content available’. Peter Sunde: Guilty. Fredrik Neij: Guilty. Gottfrid Svartholm: Guilty. Carl Lundström: Guilty. All receive 1 year in jail.

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Google на YouTube дневно губи 1,65 милиони долари

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 4 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Мегапопуларниот онлајн видео сервис Youtube на интернет џинот Google му донесува секојдневни загуби, а ако им се верува на одредени финансиски аналитичари, дневназа загуба на овој видео сервис се качува и до 1,65 милиони долари.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Дали е Велигден?

пријавена од глиша пред 12 месеци. (www.dalieveligden.mk)

Дали е Велигден?

0 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Пронајдена гробницата на Александар Македонски

пријавена од Delicon пред 12 месеци. (kirilica.com.mk)

При реконструкција на граничниот премин Висје, помеѓу Македонија и Грција, работниците од градежната фирма Билд, ја разрешија една од најголемите мистерии на античкото време...

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Рени Глисон на TED [Видео]

пријавена од новица пред 12 месеци. (www.ted.com)

...the experience we're having right now is less interesting than what we'll tweet about it later. (трае само 3 минути.)

0 коментари | станала популарна пред 12 месеци | проблем? | категорија: Култура

You wouldn't download a car

пријавена од ta4ka пред 1 година. (ta4ka.blog.com.mk)

...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Апликација за мониторинг на алармни уреди

пријавена од ta4ka пред 1 година. (ta4ka.blog.com.mk)

Ова е една моја стара апликација во јава правена, ја давам слободно за кој што сака нека си прави со нејзе.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија