Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот suzana, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

„Тесла моторс“ ќе почне со производство на електричен автомобил

пријавена од strajkoski пред 2 години, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Американската компанија „Тесла моторс“ најави дека наскоро може да започне со сериско производство на спортски автомобил на електричен погон.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Сурфај полесно…

пријавена од icko пред 2 години, 2 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

http://netvibes.com не е само feed bookmark site туку е и многу повеќе, сервис кој е бесплатен и ви го олеснува сурфањето.

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Табелата за пенетрација на Интернет Македонија-потреба од дополнување

пријавена од razvigor пред 2 години, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Критичко размислување за постот на Интернет Македонија за тоа колку се користел интернет во нашата земја, оти се темели на некомплетни податоци.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Ќе излеземе ли?

пријавена од icko пред 2 години, 2 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

А што ако не сте платиле за гравитација и дојдат чичковците и ви ја исклучат… што праиме тогаш? Затоа редовно плаќајте си ја гравитацијата - таа секогаш ни е потребна!

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Најстариот Македонски блогер

пријавена од ribaro пред 2 години, 2 месеци. (strumjan.blog.com.mk)

Ѓорѓи Лафчински

4 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Багра има вести како паднала одлуката за црквата

пријавена од новица пред 2 години, 2 месеци. (www.bagra.org)

На Никола Господ на сон му дошол... Му рекол: „Драго чедо, ти треба да изградиш црква која ќе го носи твоето име на плоштадот Македонија.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Помош за малата Бисера!

пријавена од Scorponok пред 2 години, 2 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

Бисера има седум месеци и боледува од "митрална стеноза". Потребни се финансиски средства за да биде извршена неопходната операција.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Со Ајвар во Европа

пријавена од новица пред 2 години, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Онаа приказната за тоа дека ни го украле името на ајварот според веста од А1 не била баш точна. Дали ќе видиме и „отворен ајвар“ како што има „open cola“. :-)

2 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Штафета на Глупоста

пријавена од icko пред 2 години, 3 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Застани таму на влезот на оваа зона на самрак, и ѕиркај, Надвор се случува светот - насмевни се, залижи коса и сфиркај…

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Претставен најевтиниот автомобил на светот

пријавена од strajkoski пред 2 години, 3 месеци. (www.a1.com.mk)

Индиски „Тата Моторс“ го претстави денеска најевтиниот автомобил на светот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Бинарен часовник

пријавена од Janko пред 2 години, 3 месеци. (www.youtube.com)

Do it yourself проект на другар ми Владимир. Идеата е од http://www.thinkgeek.com/homeoffice/lights/59e0/.

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Каде се наоѓа Штулов?

пријавена од Vnuce пред 2 години, 4 месеци. (kajgana.com)

Греота, срамота... не знам што... Не е прв пат да заприметам наши институции и поединци да се пишат за ф***мци ...

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Политика

Краток (и јасен) преглед на Ubuntu 7.10

пријавена од Scorponok пред 2 години, 4 месеци. (crapwerk.blogspot.com)

После неколку дена со Ubuntu 7.10...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Зошто блогерај (на оннет) не чини!

пријавена од icko пред 2 години, 4 месеци. (icko.elfasko.org.mk)

Како прво можам да го цитирам Рамбо Амадеус кој на денешното гостување на Радио Равел по којзнае кој пат ја кажа дефиницијата за турбо-фок Турбофолк е кога прост човек ќе дојде во контакт со технологија

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Исповед на еден пират што има режач

пријавена од глиша пред 2 години, 4 месеци. (on.net.mk)

Писмо на некој тип од Штип на кој му заплениле компјутер пошто имал режач на него. (note to МВР: И јас имам режач)

8 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Бизнис