Инфо за strumjan

Корисник од:
27 април 2007
Пријавени статии:
148
Популарни:
109
Однос на популарност:
73%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот strumjan (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

График, линк и Шериф

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (mislam.blogspot.com)

Или како каубојски ни се дигнал буџетот, а инидијански ни паднал стандардот.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Школа за ќорци

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (mislam.blogspot.com)

Едноставно не сакам да ми го трошат времето со ќорци. Ако имаат вистински извор и тој извор ако има 'рбет, нека се каже со име и презиме. Додека тоа не го стори, кај мене нема кредибилитет ни изворот, ни новинарот, па ни медиумот ако сакате.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Им треба ли (ваква) реклама на Македонските производи?!

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (nenadzivanovski.blog.com.mk)

Нека бидат чесни владините министри и нека кажат јавно кој дел од нивната облека (од глава до пети) е македонски производ!?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Култура

Холандија прифати Open source

пријавена пред 2 години, 3 месеци. (ap.google.com)

да не објаснувам

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 3 месеци | проблем? | категорија: Вести

„Тешкото“ е на...

пријавена пред 2 години, 4 месеци. (kirildimeski.wordpress.com)

...па, на народот! Особено со вакви професори по македонски јазик.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 4 месеци | проблем? | категорија: Култура

Помогни да се победи ракот

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (mislam.blogspot.com)

Да де, и ти можеш да помогнеш! Ај да не објаснувам, клик на насловот па ќе Ви објасни Goodbytes поарно.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Наука

Еднооки „зборат“ макаронски

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (komunikacii.net)

ПС: Се надевам овој скромен пост нема да им послужи на штованите соседи за некакви блесави идеи да почнат да нé викаат Макаронија. (вели авторот) Дали?

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Викторијански лаптоп

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (steampunkworkshop.com)

Дали тоа што гледате обична музичка кутија од викторијанскиот период или тоа што на неа Убунту има?!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Писмо од Виножито до Нимиц

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.mrt.com.mk)

Господа претставници на меѓународната заедница! Ако државата која се наоѓа на нашата северна граница се именува со името Македонија, се плашиме дека во иднина ќе се појават иредентистички аспирации во Северна Грција од страна на македонското малцинство. Но такво нешто грчката дипломатија не изговара

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Политика

Што ги „движи“ големите?

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (cybernetnews.com)

Големите сајтови како Јутјуб, Фликр, Мај спејс, Википедија, Дигг... која платформа стои зад нив. Ајде ѕе!

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Рада и Грујо се смирија

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.dancesisterdance.com)

И не само тоа, туку и заедничка журка направиле. Совет: Трпеливо исчекајте лифтот да дојде до поселдниот кат.

3 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Биди дел од мозаик

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (mozaik.bloger.com.mk)

Панче Костуранов се нафаќа да создаде мозаик со ликот на Тоше составен од околу 10 000 фотографии. Фотографиите ќе се од Вас, фановите на Тоше. Се надевам дека ќе си достои на зборот и нема да го комерцијализира и злоупотреби делото.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

3Д моделирање во архелогијата со можност за стипендии

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (arheo.bloger.com.mk)

Ај, белким, некој наш ќе навлезе во ова, па да имаме и ние ќар :)

5 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Клингонците се меѓу нас

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (www.google.com)

Барем според Google. Инаку зошто би го употребувале нивниот јазик меѓу официјалните?!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Фондација Тоше Проески

пријавена пред 2 години, 5 месеци. (top.net.mk)

Писмо од Стевче Дечев, околу последните планови на Тоше за основање фондација.

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Daydream Nation

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (top.net.mk)

Sonic Youth издаде делукс реиздание на ремек делото Daydream Nation. Атмосфера од концертот одржан 25.08.2007 во Загреб, ексклузивно за Топ нет.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

25 години :-)

пријавена пред 2 години, 6 месеци. (top.net.mk)

Да бе, вчера на роденден му бевме и топ си поминавме :-)

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Промо-видео за „Сенки“

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (www.mrt.com.mk)

од Милчо Манчевски де!

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Култура

Портал за археологија

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (arheo.bloger.com.mk)

Збогатена е Македонската Википедија со уште еден портал.

6 коментари | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Култура

Битката кај Тафталиџе

пријавена пред 2 години, 7 месеци. (kiberkotle.net)

или вистината за пожарот во Скопје за кој е инаку обвинет Пиколомини.

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 7 месеци | проблем? | категорија: Забава