Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот stretfordend, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Во Британија фатена риба поопасна од пирана

пријавена од nela пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Може да излезе на копно, да ползи како змија и може да преживее 4 дена надвор од водата. Во САД во 2002 година цело езеро било намерно затруено за да се истреби овој вид риба. За да се спречи бегство на рибите по копно во акцијата учевствувале и снајперисти.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Светот после Александар

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Многумина од незнаење го нарекуваат убиец, крволочен освојувач кој газел се` пред себе, многумина пред грчкиот притисок не сакаат да имаме ништо со него, но знаете ли дека освен што го слави целиот свет, научниците го сметаат Александар за најголемиот истражувач на сите времиња?

40 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

ЕУ ни го смени јазикот

пријавена од zlochko пред 1 година, 2 месеци. (utrinski.com.mk)

„Брисел го избриша македонскиот јазик од надворешна употреба и отворено го спори кодот на државата“ Ајде сега бранители на теоријата „името нема никаква врска со јазикот и идентитетот“ - јавете се да ве чујам што ќе кажете во одбрана на европските ни пријатели. Море мамицата...!!!

47 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Македонија 11 во светот, Лазаров светски рекордер

пријавена од Lavot пред 1 година, 2 месеци. (www.taratur.com)

Македонските ракометари со победа го завршија Светското првенство во Хрватска, завршувајќи на одличното 11 место, а нашиот капитен Лазаров стана светски рекордер по бројот на постигнати голови на еден Мундијал.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Од гол на гол :)

пријавена од tom пред 1 година, 2 месеци. (sport.dnevnik.hr)

Голчево е за д ане расположи, по поразот од Србија :)

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Како да инсталираш Linux на јазовец

пријавена од Acid пред 1 година, 6 месеци. (www.strangehorizons.com)

Minimum Installation Requirements: 1) one (1) pocketknife 2) one (1) screwdriver, flathead, to install Duppy card (see item 4. below)...

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Таксени марки по СМС

пријавена од jpetrov пред 1 година, 6 месеци. (www.a1.com.mk)

Таксени марки за барање за лична карта, возачка дозвола и пасош ќе може да се купуваат со испраќање на СМС порака.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Обраќањето на Вуната до Преродбениците

пријавена од bukarski пред 1 година, 6 месеци. (vuna.info)

Драг Преродбенику, Драга Преродбеничке, голем е бројот на луѓе незадоволни од досегашниот тек на “Преродбата”. Не се само “комуњарите” тие кои што критикуваат. Од ден на ден се се’ повеќе и повеќе...

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Политика

Апел за помош на петмесечно бебе

пријавена од kapsarovb пред 1 година, 6 месеци. (www.netpress.com.mk)

Петмесечната Мила Спасова Мила, боледува од големо оштетување на видот на двете очи од преголема доза на кислород која ја примала во инкубатор, како...

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

OS X на USB

пријавена од MetalGear пред 1 година, 6 месеци. (www.debagiraj.com)

Одсега ке е можно без проблем да имате Mac OS X на обичен компјутер/лаптоп.

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Видео: Пијаница злоставуваше теренец

пријавена од Lavot пред 1 година, 6 месеци. (www.taratur.com)

И будалиот бега од пијаниот, но што да прави теренецот паркиран на плоштад. Минувачите во Сан Антонио во Тексас не можеа да поверуваат на своите очи кога пијан маж среде бел ден се обиде да издупи еден Тојота теренец.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонски Нацисти на Кајмакот

пријавена од Persey пред 1 година, 6 месеци. (mklovesyou.blog.com.mk)

СПЕЦИЈАЛНО ЕКСКЛУЗИВНО МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИСТИ НА КАЈМАКОТ

40 коментари | проблем? | категорија: Вести