Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sead93, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

МЦМС е-Билтен број 93 (Maj 2009)

пријавена од bobir пред 10 месеци, 1 седмица. (www.mcms.org.mk)

e-Билтенот на МЦМС презентира информации за активностите,за резултатитте,за плановите, за политиките и ставовите на МЦМС кон одредени прашања.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Xbox со нов контролер - Natal техноглија

пријавена од kapsarovb пред 10 месеци, 1 седмица. (www.youtube.com)

Ама ич не се согласувам со нивниот бизнис модел, али ова е ЈАКО. Шо да кажам освен дека со децата ми, здравје боже, ќе се утепаме од играње.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Реклами на Facebook. Може ли да променат нешто?

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Актуелна тема. Мноооогу актуелна тема. Всушност тема која може конечно да мрдне некои закоравени работи на полето Интернет огласување во Македонија.

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Бизнис

Google го претстави Chrome 2.0

пријавена од goranandreev пред 10 месеци, 2 седмици. (blog.goranandreev.name.mk)

Гигантот Google ја претстави својата нова верзија на својот интернет прелистувач Chrome 2.0.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Градење со визија

пријавена од глиша пред 10 месеци, 2 седмици. (twitter.com)

Скопско градење со визија.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Венецуела: Нови сомнежи околу причините за смртта на Симон Боливар

пријавена од razvigor пред 10 месеци, 2 седмици. (mk.globalvoicesonline.org)

„Антиквизација“ на венецуелски начин. Во смисла отворање на историски контроверзи од страна на државната власт, наместо решавање современи проблеми.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Поткастрена младина

пријавена од jofe пред 10 месеци, 2 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Пред една недела, кога се одржа протестот „Слободен индекс“, напишав нешто за македонската младина и нејзината незаинтересираност за случувањата во општеството. Бидјеќи едно од главните барања беше укинување на школарината се обидов да дадам некакво објаснување зошто македонските студенти...

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Онлајн дебатирање (дискутирање) и негово менаџирање - локални искуства

пријавена од bobir пред 10 месеци, 2 седмици. (komunikacii.net)

Локаланта традиција вели дека се треба да се најави во последен момент. Не бевме далеку од ова, но ете изгледа сепак ќе успееме да изорганираме уште еден од серијата настани именувани како F2F (face 2 face). За што станува збор?

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Земјотреси

пријавена од kotle пред 10 месеци, 2 седмици. (zemjotresi.appspot.com)

Скорешните 300+ земјотреси кои што се случуваа во југоисточна Македонија ми дадоа идеа да изработам веб апликација која што ќе ги листа земјотресите на територија на Македонија. Така и беше. :)

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Сонувам да играм за Македонија на некое големо натпреварување

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 2 седмици. (sportski.mk)

Прочитајте го ексклузивното интервју што го даде нашиот новопечен репрезентативец Филип Ивановски за Sportski.mk.

0 коментари | проблем? | категорија: Спорт

Made in Europe

пријавена од gdamjan пред 10 месеци, 2 седмици. (www.okno.mk)

Историчарот Гај Маршал со години ги проучувал возвишените претстави на Швајцарците за нивното средновековно минато. На еден конгрес ... наместо да го одржи своето предавање на локална тема, Маршал ги повикал учесниците на собирот да ги споредат националните истории на европските земји.

2 коментари | проблем? | категорија: Култура

Брејкденс на 73 години - Погледнете го новиот талент!

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Нова ѕвезда на 'Britain's Got Talent' е 73-годишниот Фред Бауерс кој стана главна атракција откако ги импресионира жирито и публиката со.... верувале или не, брајкденс!

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Обама и О’Бранко!

пријавена од strajkoski пред 10 месеци, 2 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Со какво чувство ќе се разбуди македонскиот граѓанин ако денеска, на пример, завршат парламентарни избори и Бранко Црвенковски пак стане премиер на Република Македонија.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

Странци изведуваат македонски песни

пријавена од Acid пред 10 месеци, 3 седмици. (kajgana.com)

Збирка на десеттина феноменални изведби на македонски песни препеани од странци, кои ја исполнуваат душата на секој Македонец. Кој вели дека само ние пееме странско? :)

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Уште еден Чак Норис пост

пријавена од глиша пред 10 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Чак Норис иде со маичка со слика на Бранко на митинг на ВМРО и стои во прв ред.

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава