Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sead93, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

„Гаранции“ за нацијата, јазикот...

пријавена од strajkoski пред 10 месеци. (www.novamakedonija.com.mk)

Во јавноста се појавуваат авторитативни „процени“ дека можеме да си го смениме името (на државата) и да си го сочуваме идентитетот (на народот). Нé уверуваат дека северните идеи на Нимиц биле прифатливи.

10 коментари | проблем? | категорија: Политика

Сензационални нови видео снимки од Ратко Младиќ!

пријавена од Lavot пред 10 месеци. (www.taratur.com)

Ратко Младиќ воопшто не се криел! Босанската Федерална телевизија во вонредното издание на политичкиот магазин „60 минути“ објави досега необјавени видео материјали од Младиќ, снимени последниве десет години.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Македонци работеа на Терминатор!

пријавена од DImce пред 10 месеци. (www.vecer.com.mk)

Во новиот хит, Арнолд Шварценегер не го спасува светот, но од скопското студио "Фх3х" работеа 42 кадри, односно на три минути од "Терминатор 4: Спасување"

2 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Наука

Македонија.тв

пријавена од ribaro пред 10 месеци. (www.makedonija.tv)

Алал да му се потрошените 50 евра за доменот?

6 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Онлајн „уличарство“

пријавена од kingpin пред 10 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

И сега еден временски фастфорвард, кога ќе ја видиш нашава реалност, сфаќаш дека уличарството од кое ме чуваше мајка ми денес не да цути, туку е во невидена експанзија! Секако, со една мала разлика, денес во мода не се улиците, туку Information highway-от на Ал Гор...

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Џери Спрингер за посредник

пријавена од dime пред 10 месеци. (www.okno.mk)

Нимиц не го бива... Разумноста на решението по ваква речиси дводецениска преговарачка битка може да се достигне само преку една катарзична форма на „преговори“ каква само Џери Спрингер може да замеси и изреализира

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

CASH&MARRY: A PLEASANT ODYSSEY

пријавена од Zlatica пред 10 месеци. (www.southeast-europe.eu)

Моето видување на одличниот Cash&Marry на Атанас Георгиев објавено на сајт наменет за ЕУ да ја открие културата на Источна Европа. (Гледајте го филмот! :) )

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Џезабел

пријавена од ribaro пред 10 месеци. (kanalizacija.blogspot.com)

"Џезабел наполни 18 години, омилени филмови и се „Француски бакнеж“ и „Консиерж“, отвори Фејсбук, ама се уште не може да го разбере твитањето."

1 коментар | проблем? | категорија: Сешто

Топ 10 гиковски ТВ серии

пријавена од Damjaan пред 10 месеци. (it.com.mk)

Во продолжение следи листата на топ 10 гиковски ТВ серии според IT.com.mk...

5 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Паметен Street View за Google Maps

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (mislam.blogspot.com)

Уште еден чекор на Google кој покажува зошто се во моментов толку напред од конкуренцијата (Yahoo и Microsoft, првенствено).

0 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Фејсбук национализам

пријавена од gemidjy пред 10 месеци. (okno.mk)

Начинот на кој технологијата ги менува комуникациските полиња во основа е редефинирање на нивните граници (или дури и нивно бришење). Комуникацијата денес е детериторијализирана, во смисла на тоа што физичкиот простор не е битен (па дури да се во прашање различни континенти).

11 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Технологија

alati.org

пријавена од ribaro пред 10 месеци, 1 седмица. (mislam.blogspot.com)

Корисни веб апликации кои се со општа намена, сублимирани во еден сајт кој има намера да се шири.

1 коментар | станала популарна пред 10 месеци, 1 седмица | проблем? | категорија: Технологија

Македонското образование во аут

пријавена од Константин пред 10 месеци, 1 седмица. (jakov.blog.com.mk)

Овој состав на МОН и БРО е извонреден во наоѓањето/превземањето добри идеи и проекти но е ужасен во нивната реализација. Успеаа сите добри и надежни идеи и проекти да ги упропастат.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Масоните ја поддржуваат Македонија

пријавена од darko156 пред 10 месеци, 1 седмица. (a1.com.mk)

Ја кандидирам оваа вест за новинарски прилог на годината.

8 коментари | проблем? | категорија: Политика

Видео: Нов фашистички упад врз Македонците во Грција

пријавена од Lavot пред 10 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Фашистичкото движење Златна зора упадна на промоцијата на грчко-македонскиот речник во Атина што го организираше Виножито. Грчките фашисти дивееја и кршеа во салата, а бил повреден еден новинар. Погледнете!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести