Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sead93, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Нов спот на Манчевски за Македонија

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 3 седмици. (www.selotejp.com)

„Македонски храмови“ е насловен новиот спот за промоција на Македонија на режисерот Милчо Манчевски, што деновиве премиерно ќе биде прикажан на Си-Ен-Ен.

10 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Култура

Блогспот статус

пријавена од ribaro пред 9 месеци, 3 седмици. (macedoniania.blogspot.com)

Онака, баш пост

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

„Вима“: Македонци не постојат!

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 3 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Не, насловот не е од денеска, туку од 1953-та година. Чисто за потсетување што е суштината на „проблемот со името“.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Парламент... бидејќи твоето мислење е важно!

пријавена од jofe пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Малку спам и бесплатна реклама на Кајмаков... :))) За вакви работи обично посакувате да има копче минус, нели? :))))

3 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Петиција Фиромска за име Македонско

пријавена од jofe пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве по Фејсбук, по форуми, по блогови и слично се промовира една петиција која треба на државава и на светот да му докаже дека нејзините граѓани не сакаат да се менува името на Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Неомакедонизам

пријавена од woona пред 9 месеци, 3 седмици. (okno.mk)

најновиот текст у окното, одамна не сум се линкал сам себе

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Synapse – IM клиент со голем потенцијал

пријавена од moondowner пред 9 месеци, 3 седмици. (moondowner.wordpress.com)

Иако има многу IM клиенти, внесување на нови идеи и освежување на работната околина е секогаш добредојдено. На прв впечаток, тоа се и првите работи кои се забележуваат кај овој клиент. Си има и многу маани, но со оглед дека е во развој значи дека ќе се подобри. ...

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Сите не бараат, никој не не наоѓа

пријавена од jofe пред 9 месеци, 3 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Македонија е топ трета дестинација за инвестирање во светов. Уау, мислам уау, сакам да кажам уааааааааааууууууу. Муабетов ми оди накај немој не ме радуј али ај да видиме што се случува.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Поздрав до вардарските Лавчиња

пријавена од roxy пред 9 месеци, 4 седмици. (www.a1.com.mk)

После неколку судири овде последица на срцепарателните ефтини бедни текстови на Ристо Никовски а пријавени и бранети од Лавче, информирани сме дека таму некои соросоидни предлози за името како Сев.Мкд се предавство но Вардар Македонија - Е СУПЕР ИМЕНЦЕ !

14 коментари | проблем? | категорија: Политика

Бајрам ќе ги тепа и апси новинарите

пријавена од kotle пред 9 месеци, 3 седмици. (vesti.alfatv.com.mk)

„Вие сите работите за ЦИА“

2 коментари | проблем? | категорија: Политика

’Цигла во ѕидот’ и ’Параноја’

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 4 седмици. (www.taratur.com)

Култните ’Another brick in the wall’ од Пинк Флојд и ’Paranoid’ од Блек Сабат во најоткаченото хармоникашко издание што го имате слушнато досега во животот!

1 коментар | станала популарна пред 9 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Забава

9 кејски заповеди

пријавена од глиша пред 9 месеци, 4 седмици. (kiberkotle.net)

4. Ако ти се посака одеднаш да застанеш на лентата, нека биде волјата твоја;

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бисер на македонското судство

пријавена од drugarce пред 10 месеци. (vest.com.mk)

Наместо за ТАЈВАН, Циле осуден за ТАЈЛАНД

2 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 4 седмици | проблем? | категорија: Вести

Macedonia Timeless - клапа 2

пријавена од zlochko пред 10 месеци. (netpress.com.mk)

За разлика од спотот на Манчевски, сметам дека овој во изведба на Изи во центар ги има погодено наменските потреби на кампањата. Браво за делото, но и едно УА што сосила се правиме слепци па наоколу гледаме само цркви, а џамии не.

7 коментари | станала популарна пред 10 месеци | проблем? | категорија: Вести

Сабота, 13 Јуни 2009 13:26 Bookmark and Share Bookmark and Share

пријавена од Slick пред 10 месеци. (www.men.mk)

Единствена причина зошто Кристофер Колумбо можел да ја открие Америка е дека: не бил ЖЕНЕТ! Да бил оженет, Колумбо ќе требал да се справи со следново:

1 коментар | проблем? | категорија: Забава