Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sead93, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Обука за Односи со јавноста

пријавена од bobir пред 9 месеци, 1 седмица. (www.mcms.org.mk)

Уште 2 дена за пријавување на обуката „Односи со јавноста“ на МЦМС. Зошто да се пријавиш? За да научиш како да го изградиш имиџот на твојата организација, за да комуницираш и презентираш посамоуверено, за да и ја пренесеш пораката на твојата јавност и да воспоставиш дијалог со неа. Пријави се!

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

TIME.mk наполни една година

пријавена од strajkoski пред 9 месеци, 1 седмица. (komunikacii.net)

Како креаторот на овој сервис, Игор Трајковски, ја виде првата година од неговото постоење.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Боцевски поднесе неотповиклива оставка

пријавена од kotle пред 9 месеци, 2 седмици. (alsat-m.tv)

Вицепремиерот за евроинтеграции во Владата на Република Македонија, Ивица Боцевски, денеска поднесе неотповиклива оставка на својата функција.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Firefox 3.5 подготвен за преземање

пријавена од gocem пред 9 месеци, 2 седмици. (www.mozilla.com)

Firefox 3.5 е официјално објавен. Повелете, преземете ја најновата верзија од официјалната страница.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Колку пати е преземен Firefox 3.5?

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 1 седмица. (downloadstats.mozilla.com)

На овој сајт во сопственост на Mozilla можете да погледнете колку пати е преземен новиот Firefox 3.5. Има за сите држави во светот, секако и за Македонија. До моментот на пишувањето на статијата Firefox 3.5 е преземен 1,726,563, а од Македонија 1379.

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Facebook трикови #2

пријавена од Slick пред 9 месеци, 2 седмици. (www.men.mk)

Facebook има интегрирана листа на пријатели со chat и можете да одберете кои од членовите на листата ќе видат дека сте онлајн.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Дали уметноста ужива во компромис?

пријавена од kzograf пред 9 месеци, 2 седмици. (utrinski.com.mk)

Не сакам да мислам на македонскиот автор, како човече кое со кожена ташничка, ставена преку рамо и со куп листови во неа, трча од издавач до издавач, од министерство до министерство, од кафеана до кафеана, самиот измачувајќи се во сопствениот од себе создаден стереотип.

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

Чак Норис бр.4

пријавена од goranandreev пред 9 месеци, 2 седмици. (velesnet.com)

1. Чак Норис ќе го реши спорот со името. 2. Чак Норис може да копира слика во ноутпед. 3. Чак Норис може да реже ДВД-а на флопи драјв.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Анџелина Џоли спасена од Чак Норис!!!

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 2 седмици. (www.taratur.com)

Откако нашите врвни медиуми пренесоа дека Анџелина Џоли исчезнала на јахта, Таратур ексклузивно дознава дека славната актерка е спасена од никој друг, туку од Чак Норис!

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Чаршијата оживеа

пријавена од Slick пред 9 месеци, 2 седмици. (www.men.mk)

Не можам а да не го искоментирам тоа што се случуваше вчера во старата скопска чаршија. Редно време беше на некој да му текне да го оживее тој дел од градот... и да се редуцираат штиклите и маичките со лампиони.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Дома

пријавена од kapsarovb пред 9 месеци, 2 седмици. (www.youtube.com)

Оригинално постот е објавен на http://pablisher.nicer2.com/, а јас го открив на http://planet.linux.net.mk/

5 коментари | проблем? | категорија: Култура

Мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Струга

пријавена од ktam пред 9 месеци, 2 седмици. (www.podistosonce.org.mk)

Голем мултиетнички хепенинг „Под исто сонце” во Автокамп „АС“ во Струга на 4 јули 2009 год. од 12 до 24 ч.- дискусии, традиција, фолклор, концерт: Мајка бенд, Паркети, Бени & Нон стоп, Кирил Џајковски. ВЛЕЗ СЛОБОДЕН!

0 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Пронајден најстариот инструмент во светот

пријавена од kristijan пред 9 месеци, 2 седмици. (www.selotejp.com)

Флејтата е првиот музички инструмент во историјата на човештвото, претставувајќи пример на еден од првите вид на технологија која ги изненади сите, демонстрирајќи дека музиката постоела уште пред 35 000 години.

3 коментари | проблем? | категорија: Култура

"Глобус" магазин: "Зошто светската наука не ја разбира Македонија"

пријавена од ВаскоСловен пред 9 месеци, 2 седмици. (www.globusmagazin.com.mk)

Интервју со американскиот професор Стивен Милер, кој е инспиратор на широката иницијатива која обедини стотици научници ширум светот наспроти лагите и фалсификатите на политизираната историографија во Скопје. Милер ги дава своите мотиви за иницијативата и докази за неговите тврдења.

1 коментар | проблем? | категорија: Политика

И ти си идиот!

пријавена од Eddierebel пред 9 месеци, 3 седмици. (video-mk.blogspot.com)

Проект на Владата на Контрабанда (Еднооки)

3 коментари | станала популарна пред 9 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава