Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sead93, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Норвешка: Владата ги усвојува отворените стандарди

пријавена од moondowner пред 8 месеци, 2 седмици. (metamorphosis.org.mk)

Уште една државна администрација на правилен пат.

0 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

По Богородица, уште едно чудо

пријавена од woona пред 8 месеци, 2 седмици. (www.okno.mk)

На фамилијата Петревци сега веројатно деновите ќе им бидат уште посреќни

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Постомдерната крава

пријавена од kotle пред 8 месеци, 3 седмици. (www.okno.mk)

во некое полурурално местенце, програмер враќајќи се од работа внимава да не и' попречи на некоја света крава на патот, за да не биде линчуван од толпа Хиндуси

0 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Политика

0.мк

пријавена од ribaro пред 8 месеци, 4 седмици. (0.mk)

0.мк е македонски сервис за кратење на долги линкови. Браво!

5 коментари | станала популарна пред 8 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Хаксли или Орвел

пријавена од kotle пред 8 месеци, 4 седмици. (komunikacii.net)

Кој бил во право? ;-)

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Чак Норис бр.8

пријавена од goranandreev пред 8 месеци, 4 седмици. (velesnet.com)

1. Зошто изумреле старите египјани ? Затоа што не му изградиле пирамида на Чак Норис.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Македонија трета по расфрлање со вода

пријавена од kotle пред 9 месеци. (www.a1.com.mk)

Дневната потрошувачка на вода во Скопје деновиве достигнува и до 470 литри по жител. Ова покажува дека водата во летниот период се троши нерационално

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонците го изградија идентитетот без Александар

пријавена од kotle пред 9 месеци. (globusmagazin.com.mk)

... ама статијата е поинтересна во делот кој ја објаснува историјата (непоетично) на Македонија во 20тите и 30тите години од 20ти век...

4 коментари | проблем? | категорија: Сешто

На кино во три [расказ на Момо Капор]

пријавена од kzograf пред 9 месеци. (dnevnik.com.mk)

Извадок: Во недела во три, улицата Косовска за мене е најубавиот и најтажниот предел на светот, заради еден млад човек и една млада жена, кои ги водат своите деца во кинотеката.Ако не се видат на влезот, тогаш со очи се бараат низ салата.

1 коментар | проблем? | категорија: Култура

Букви во огледало

пријавена од kotle пред 9 месеци. (kiberkotle.net)

Понекогаш, тоа што го пишуваме, излегува со спротивното значење. Прашањето што треба да се постави е дали, буквите се наопачки или огледалото „исправува“.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Ак не ви чинит не идајте

пријавена од jofe пред 9 месеци. (mojon.blog.com.mk)

И ти викам брат, овие од весников ме натераја колумна да им пишам. И сега сакале ја да им го раскажвам животов овде во Оридов наш најубав цееееело лето. Си велам да им речам – дојте, видете си сами шо се дешават, ама знам скопјанишчана стегнати луѓе се, не давет така пари. И ај шо ќе прајш...

2 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Пиво - сигурен билет за пеколот

пријавена од Внукот пред 9 месеци, 1 седмица. (babamitrajanka.blog.com.mk)

Многу ми е полесно кога знам дека сите проблеми во државава почнуваат да се решаваат од корен! Изгледа одамна имаа сфатено дека нема потреба да се замараат со пијани возачи зашто најлошото што од нив може да произлезе е неколкумина мртви во сообраќајна несреќа. Важно е да се сотрат пијаните пешацi..

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Забрана за идиотските квизови во Србија

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

Идиотските квизови кои кај нас измамуваат илјадници луѓе ќе бидат забранети во Србија и нема да можат да се емитуваат на ТВ.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Бени од Чаир против Google

пријавена од whiteeagle пред 9 месеци, 1 седмица. (it.com.mk)

Беџет Муслија од Чаир, познат како Бени, ќе го тужи Google пред Европскиот суд за човекови права во Стразбург поради www.google.com.mk доменот.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

’Чак Норис го натера Боцевски да си даде оставка’

пријавена од Lavot пред 9 месеци, 1 седмица. (www.taratur.com)

По ексклузивната вест што само нашиот портал ја откри, дека Чак Норис ја спаси Анџелина Џоли, откриваме дека популарниот и најславниот актер и човек на светот можно е да е главната причина за оставката на Боцевски.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава