Инфо за sead93

Корисник од:
26 мај 2007
Пријавени статии:
27
Популарни:
21
Однос на популарност:
77%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот sead93 (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Писмо

пријавена пред 1 година. (kanalizacija.blogspot.com)

Пријателе...слушнав од другарите дека се враќаш, не можеш да ја чекаш таа проклета зелена карта, оти тешко се доаѓа до листот...Решив да ти напишам неколку збора пред уште еднаш да помислиш на авионот за Скопје.

1 коментар | проблем? | категорија: Блогови

Не ја давам земјата

пријавена пред 1 година, 1 месец. (www.youtube.com)

„Не ја давам земјата за фотелја“, како локал-регионална парадигма како се прави политички рекламен спот за избори.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Ја оплеска!

пријавена пред 1 година, 1 месец. (kanalizacija.blogspot.com)

Ја оплескав! Вака, во стилот на американскиот претседател Барак Обама, министерот Трајко Славески треба да го признае поразот во првата битка со бруто-платите.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Бизнис

100 чекори подоцна

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (qzevski.blog.com.mk)

Баждарџијата со своја визија на пост-преродбеничка Македонија, година 2028.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Хет трик на Горан Пандев

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Македонскиот репрезентативец го прекинува два и пол месечниот пост во италијанската Серија и ја разубавува својата кариера во италијанскиот фудбал со хет трик..

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

24/7 e незаконски

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (www.facebook.com)

Со слоганот 24/7 Владата пропагира кршење на законите во државава. А нејзин работодавец сме сите ние.

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Политика

Заработка преку блог

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (komunikacii.net)

Да се стартува блог е бесрамно ефтино и едноставно, постојат огромен број бесплатни сервиси каде за пoмаку од две минути може да се направи пристоен блог. Од друга страна пак да се заработува со блогот е вистински предизвик.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 3 месеци | проблем? | категорија: Блогови

Комити тепале играчи на Вардар

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (www.a1.com.mk)

Фудбалерите на Вардар се нападнати од својата навивачка група „Комити“ на превојот „Стража“ помеѓу Кичево и Гостивар по враќањето од гостувањето кај Напредок.

1 коментар | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Спорт

„Љубав у доба порѐза“

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (sead93.crnaovca.mk)

Прв пат (лонг тајм вотер, фирст тајм пријавувач)се пријавуем себе-си на Кајмакот (вич из лејм, сорт оф :)ама овој пат со вистинска пуичина: да се чуе непокорот на ергените,„За слободата со Џорџ Клуни напред...“.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Кој сака да стане Паланчанец?

пријавена пред 1 година, 4 месеци. (krivapalanka.info)

Колку си образуван Паланчанец, а?

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 4 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Решителна борба против турбо фолкот

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.utrinski.com.mk)

По корупцијата, криминалот и трговијата со луѓе дојде време за решителна пресметка со турбо фолкот.

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Искрени реклами

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.365.com.mk)

Искреноста не е клучниот дел на маркетингот. Се прашувате како ќе изгледаа рекламите ако ја рекламираа вистината?

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

Учи да не бидеш дрво...

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (motika.neotel.net.mk)

Знаењето е моќ, знаењето е секира?!?

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Генетска споредба на балканските народи во однос на античките

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (mislam.blogspot.com)

Oткритијата кои iGENEA ги објави за Македонија и за соседните земји...текстот е достпен и на англиски.

15 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Наука

Во првите 42 земји на светот

пријавена пред 1 година, 5 месеци. (www.a1.com.mk)

Дали може да праша некој дали ќе има прес со сите министри за овој „успех“ на државата?

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

11 октомври

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (kiberkotle.net)

Дебата во „Точка“ по повод 11 Октомври насловена како „Зошто комунистите го дигнале востанието“. Една од работите кои ги увидов беше приказ на времето до 1991 година: еден „комунист“, осум апологети и еден неподобен.

2 коментари | станала популарна пред 1 година, 5 месеци | проблем? | категорија: Култура

Greece is the way they are feeling

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.youtube.com)

I solved my problems and I see the light We gotta plug and think, we gotta feed it right There ain't no danger we can go too far...

4 коментари | проблем? | категорија: Политика

Автоцензура, конформизам, едноумие и плукање

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.utrinski.com.mk)

Се поголемото отсуство на јавното мислење преку отворени расправи, трибини и емисии станува загрижувачко. Дебата нема ни во медиумите, ни во институциите, ни во граѓанскиот сектор. Во реалноста постои чувство на една голема празнина на јавно кажаниот збор.

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Новинарите се лешинари

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.makfax.com.mk)

Советот за радиодифузија најостро реагира поради крајно неетичкиот медиумски третман на грозоморниот настан во кочанското село Оризари, емитуван во ударните вести на сите национални медиуми.

10 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Вести

Трикчиња за Гуглхром

пријавена пред 1 година, 7 месеци. (googlesystem.blogspot.com)

Неколку трикчиња за минималистичкиот пребарувач на Гугл, кои можат да ви ја направат поинтересна тест-фазата на Хром.

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 7 месеци | проблем? | категорија: Технологија