Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот sano, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Што прават девојки на лан журка

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Што прават девојки на лан журка. Фатени на дело :))

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Hot Female Gamers

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Галерија од јаки цурици гејмерки

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Half-life 2 orange box смешни слики [sliki]

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Half-life 2 orange box смешни слики [sliki], и дупки и гикови и...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Half-Life 2 second episode излезе

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Orange Box е специјална кутија кога содржи пет гејминг наслови. Две класики кои го потресоа светот, и три нови кои имаат потенцијал да го продолжат успехот на Valve. Идеална кутија и за Singleplayer и за Multiplayer модови.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Unreal tornament 2007 demo

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Team epic го пуштија првото демо од долго очекуваната Unreal Tournament 3. Дечките на новата игра имаат работено 3 години а секогаш се воделе за први во индустријата за најдобар 3д engine. Некои гејмeри дури викаат дека серијалите unreal tournament ги прават само за да го продадат enginot подобро.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Dota песна [da se valjdas od smeenjE :))]

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Ако вака живеат дота играчите во шведска се селам одма, зирнете какви цурици има...

6 коментари | проблем? | категорија: Забава

Порка за World of warcraft К**вите на Warcraft - Whores of Warcraft

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Не очекував и вакво нешто, али еве го. Комбинација на две работи што ги сакаме: Sex i Warcraft. Стварно се потрудиле за поркава имаат и мапа од светот, па содржина..., што да ти причам :)

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Инспиративен говор

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Говоров што следи е од Steve Jobs, и го кажа на студенти пред да започнат со студии. Премногу вистина лежи во тоа што следи за јас да можам да го опишам или преведам:

1 коментар | проблем? | категорија: Вести

Sto se slucuva koga ke se soberat mnogu gameri, geeks,... na edno mest

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Sto se slucuva koga ke se soberat mnogu gameri, geeks,... na edno mesto.

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Излезе Дота 6.49b

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Има многу нови промени, една позначајната е измената на naix. Тој сега е едно мало црно зверче, на кој првата магија му е аватар од 4 секунди ( и има многу брз cooldown )...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Скриените работи на дота 6.49

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.shoutitonline.com)

Како по правило во секоја дота верзија X.X9 ставаат по некои скриени работи. Во 6.49 има ставено mini-bosses. Еве како да стигнете до нив.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Ваучер за секој студент, жими таквото ****

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

Нели викаа ваучер за секој студент кој запишал последна година на факултет. Епа теоретски звучи добро, но во стварност еве што се дешаваше...

0 коментари | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Вести

Македонски сајт за наоѓање добри филмови за гледање

пријавена од ta4ka пред 2 години, 5 месеци. (www.najdifilm.com)

Македонски сајт за наоѓање добри филмови за гледање

1 коментар | станала популарна пред 2 години, 5 месеци | проблем? | категорија: Забава

Сите Македонски радиа на едно место

пријавена од ta4ka пред 2 години, 4 месеци. (www.shoutitonline.com)

Ставив на главната страна сите македонски радиа што ги знам, плус некои странски што ги слушам. Ако знаете други македонски пуштете линкче да ги додадам. Целта ко што кажува насловот ...

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Иднината на тастатурата и маусот

пријавена од ta4ka пред 2 години, 4 месеци. (ta4ka.blog.com.mk)

На ваков компјутер и татко ми може да се снајде

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија