Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот roxy, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

алтернативно греење на струја

пријавена од кано пред 1 месец, 3 седмици. (forum.kajgana.com)

алтернативен начин на греење. на кајмаков го имаше више еднаш кано системот, ама еве го пак... тоа беше пред една и половина година...

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Постанокот на градот Гевгелија до Балканските војни

пријавена од gevgelijabiz пред 1 месец, 3 седмици. (www.gevgelija.biz)

1850 година - Непосредно пред и по оваа година во Гевгелија постојат 9 филанди, преоден тип кон мануфактурни работилници.1860 година - Гевгелија има околу 800 житела. 1870 година - Гевгелија има повеке од 1600 житела

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Матка ќе пресуши

пријавена од sinbos пред 6 месеци, 2 седмици. (www.dnevnik.com.mk)

И вака ќе остане којзнае колку време....

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Слобода или ЕУ?

пријавена од strajkoski пред 6 месеци, 2 седмици. (novamakedonija.com.mk)

Албанците се веќе досадни и заморни со нивните хистерични скокања за најнормални нешта, за нешта за кои истиот кон нив наклонет Брисел, кога би се обиделе вака да му ја поткопуваат државата, без размислување инстантно би ги натрупал во затвор.

0 коментари | проблем? | категорија: Политика

Гола во Париз

пријавена од sinbos пред 6 месеци, 2 седмици. (www.fubiz.net)

Кога кај нас вака?

1 коментар | проблем? | категорија: Забава

Rammstein Pussy, контраверзен порно спот

пријавена од Igorce пред 6 месеци, 2 седмици. (zdravo.com.mk)

Ви го претставуваме новиот видео спот од Rammstein. Комплетно во нивен стил. Хадркор порно до максимум! Специјално за вас се изнамачивме додека да ја најдеме целосната нецензурирана верзија и ве молиме за против-услуга, изгледајте го цело видео, најдоброто е на крајот. А, да, они глумат...

3 коментари | проблем? | категорија: Забава

Електронска продавница на уникатни производи

пријавена од registrator пред 6 месеци, 3 седмици. (www.unikatno.com.mk)

Барате неповторливи работи? Сакате рачно изработени, неповторливи работи, оригинална облека, накит и додатоци ? Дали е тоа што ги барате? Сакате да им направите оригинален подарок на Вашите блиски?

0 коментари | проблем? | категорија: Бизнис

PARIIIIIIIIII

пријавена од Lazar1002 пред 6 месеци, 3 седмици. (www.a1.com.mk)

Dali e ova tochno?????????? Kako mali ne uchea deka ni treba ljubov i zdravje..

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Учебници за основно во PDF формат

пријавена од gocem пред 6 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Владата на својот сајт објави учебници за основно, во PDF формат. Panta Rei ја нуди прочистената колекција за преземање преку торент. Има и објаснување зошто...

1 коментар | станала популарна пред 6 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

q Translate мулти јазичен додаток за Вордпрес

пријавена од ivica пред 6 месеци, 3 седмици. (blog.designova.info)

Q Translate ви нуди можност да направите повеќе јазичен блог со многу едноставна инсталација, многу едноставно додаавање на Македонскиот јазик (со неколку клика и самиот плагин го има нашето знаменце), објавувањето на мулти јазичната содржина е исто така едноставна

0 коментари | станала популарна пред 6 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Блогови

WZMK Доделува бесплатни .info домени

пријавена од Bananaman пред 6 месеци, 3 седмици. (bit.ly)

WZMK Доделува бесплатни .info домени http://bit.ly/YIp3K

3 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Собирач на гаќи

пријавена од Коља пред 8 месеци, 1 седмица. (www.okno.mk)

Замислете го изразот на државникот, дипломатот или на другите угледници кога ќе добијат ваков допис: „Дали можете, заедно со своерачно потпишана писмена потврда, да ни ги испратите вашите гаќи, па со тоа да го почестите нашиот единствен музеј со вашиот најинтимен дел од облеката.“

0 коментари | проблем? | категорија: Култура

На електронски табли ќе се гледа кога ќе дојдат „двојка“ и „петка“

пријавена од strajkoski пред 8 месеци. (novamakedonija.com.mk)

ЈСП од септември ќе постави табли на десет станици што ги користат овие две автобуски линии, а со помош на „џи-пи-ес“-системите во автобусите ќе се даваат информации уште колку минути патникот ќе го чека возилото и дали тоа ќе доцни.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

По Богородица, уште едно чудо

пријавена од woona пред 8 месеци, 2 седмици. (www.okno.mk)

На фамилијата Петревци сега веројатно деновите ќе им бидат уште посреќни

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Ештреј харт

пријавена од chale пред 8 месеци, 3 седмици. (chale.blog.com.mk)

05:38, сонце на Петроварадин. Последен ден. Сам на прљави плочки, испиено пиво, а шанкот веќе е затворен. Пикавци и згмечени пластични чаши насекаде околу мене...и се разбира мирис на марихуана.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови