Инфо за pitstop

Корисник од:
14 март 2009
Пријавени статии:
63
Популарни:
4
Однос на популарност:
6%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот pitstop (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

LG го претстави досега најтенкиот LCD телевизор во светот

пријавена пред 10 месеци, 3 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Значи нема крај ова технологијата.

1 коментар | проблем? | категорија: Технологија

Битка за заробената антика

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Конечно се освестија нашите да си го повратат нашето културно наследство.

6 коментари | проблем? | категорија: Култура

Пристигна OpenOffice 3.1

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

OpenOffice го надградија веќе својот разбирлив Office пакет. Новите карактеристики вклучуваат подобрен изглед на екранот, граматички проверувач, подобрено сортирање и ефикасност и многу други.

7 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Огнено виножито

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Најубавото чудо од сите природни феномени.

2 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Сите бои во еден фломастер

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Пишувајте и цртајте со која боја сакате само со помош на еден фломастер!?

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Шпанец добил рекордни 126,2 милиони евра на лотаријата „Евромилиони“

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Шпанец вчера добил рекордни 126.2 милиони евра на џекпотот на лотаријата „Евромилиони“, пренесува Франс прес.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Star Trek vs Star Wars

пријавена пред 11 месеци. (pitstopinfo.blogspot.com)

Мислам дека овој факт е веќе разрешен, но ова кул видео повторно го докажува истото.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Луди поврзувања на кабли

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Галерија од луди поврзувања на кабли од целиот свет.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

Facebook @ SMS само со Vip

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Facebook - Веќе го имаш на компјутер, сега и на твојот Вип телефон.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Патувај во Македонија, нов Македонски портал за туризам

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Тravel to Macedonia: Traveling & Tourism Portal е нов портал наменет за туристи кои сакаат да ја посетат Македонија. Порталот одлично го прикажува туристичкиот потенцијал на Македонија.

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Windows 7 достапен за симнување

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Конечно пристигна Windows 7.Од денес па натаму ќе можете слободно да ја спуштите неговата прва верзија.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Направете го вашиот автомобил невидлив!

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Студентката Сара Вотсон ’создала’ невидлив автомобил на тој начин што направила оптичка варка фарбајќи го автомобилот на начин да се вклопи во околината.

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

“Голи вести” во Македонија

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Конечно и кај нас ќе почне да се емитува "Голи вести"

7 коментари | проблем? | категорија: Вести

AMD слави 40 години

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

AMD, втората по ред најголема компанија во светот, денес го слави својот 40 роденден.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Интернет со брзина од 101 Mbps?!

пријавена пред 11 месеци, 1 седмица. (pitstopinfo.blogspot.com)

Cablevision го продава досега најбрзиот интернет пакет во Америка: неверојатни 101 мегабита во секунда.

2 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Најбрзиот фотоапарат во светот!

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Научниците го направија досега најбрзиот фотоапарат на светот. Може да направи 6,1 милион слики во секунда, со брзина од 440 трилиони од секундата.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Звучници за 1 долар?

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstop-info.blogspot.com)

Познатите на YouTube, „Домашни хакери“ исфрлија видео во кое ви покажуваат како да си направите звучници, без да потрошите повеќе од 1 долар.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија

Firefox 3.5 Beta достапен за симнување

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstop-info.blogspot.com)

Тимот на Firefox ја пушти во употреба првата Firefox бета верзија со ознака 3.5. Што вклучува? За почеток, тука е подобреното приватно сурфање и ултра брзиот TraceMonkey JavaScript пребарувач.

4 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Следете го ширењето на свинскиот грип во реално време со Google Maps

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Моменталниот свински грип H1N1, кој со тек на времето се претвора во пандемија, сега можете да го следите неговото ширење во реално време со помош на Google Maps.

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Пронајдени 15 килограми византиски монети

пријавена пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Монетите се наоѓале во ќупови, а датираат од втората половина на 12 век

0 коментари | проблем? | категорија: Култура