Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот onlythecreative, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

За Габриела од шпанската серија

пријавена од глиша пред 1 година, 1 месец. (ilina13.blog.com.mk)

Плаче Габриела, плаче гатачката, плачат сите мажи во серијата, плаче и баба ми која ја следи серијата, плачам и јас бидејќи на Габриела конечно и тргна.

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Забава

Не сум машина за репродукција и чуварка на нацијата

пријавена од jofe пред 1 година, 1 месец. (femgerila.crnaovca.mk)

Петиција анти-анти абортус :)

3 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Вести

Краток преглед на ФОСДЕМ 2009

пријавена од новица пред 1 година, 1 месец. (spodeliznaenje.blogspot.com)

Се започна релаксирано вечерта 6.02.2008 во Делириум кафе бар кој нудеше 25 видови на пиво на точење и уште многу повеќе флаширани пива. Многу интересни и забавни луѓе, 25 видови на точено пиво и секако гратис пиво од гугл!

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 1 месец | проблем? | категорија: Технологија

Националистичкото навивање на македонските навивачи

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (levicamk.blog.com.mk)

Се спомнуваше „Гоцева раса“ (?!), дека „наше ќе биде и Солунско поле“, се повикува македонскиот народ на борба против „клетите Шиптари“ (?!) И сето тоа се правеше во друга земја! И при натпревари во кои не игравме ниту со Грција ниту со Албанија! Што е проблемот со македонските навивачи?

11 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Спорт

Star Trek: Countdown #1

пријавена од Scorponok пред 1 година, 2 месеци. (maktrek.blogspot.com)

Првиот број на стрипот кој претставува вовед во новиот Star Trek филм премиерата ќе ја има во мај годинава.

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Забава

Македонско-грчка (Грчко-македонска) одисеја

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (kiberkotle.net)

Се тврди дека е откриена мистериозна црна статуа на Александар Македонски а здружената македонско-грчка мисија сеуште не е спремна тоа да го објави. Познавачите тврдат дека тоа ќе остане во тајност се додека здружената комисија не открие кој ја поставил статуата на Месечинатa?

23 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика

Joomla 1.5.9 [Vatani] на Македонски

пријавена од strumjan пред 1 година, 2 месеци. (top.net.mk)

На 10 јануари излезе новата верзија Joomla 1.5.9 [Vatani]. Се работи за сигурносна надградба и се препорачува веднаш да почнете да ја користите. Преводот на Македонски малку доцнеше но еве го сега достапен :)

4 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Уште еден речник на Интернет...

пријавена од новица пред 1 година, 2 месеци. (dnevnik.com.mk)

Од „Крсте Мисирков“ се жалат, ама речникот веќе е на Интернет: http://www.makedonisch.info/

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Култура

Белата куќа почна да користи Криејтив комонс

пријавена од ribaro пред 1 година, 2 месеци. (razvigormk.blogspot.com)

Како за почеток

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Стартува легалната шпионажа во Романија

пријавена од gdamjan пред 1 година, 2 месеци. (www.makfax.com.mk)

немајте гајле и кај нас ќе дојде ова

7 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Рунтава семакедонска карта на светот

пријавена од woona пред 1 година, 2 месеци. (vuna.info)

и треба доработка, застарена е (октомври 2008)

0 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Наука

Maturant kandidat za gradonacalnik

пријавена од Tomy пред 1 година, 2 месеци. (www.a1.com.mk)

Daro Balalovski maturant od Skopje e nezvisen kandiat na lokalnite ibori 03-2009

9 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Вести

Приказната за Марко стигна до светските ИТ медиуми

пријавена од jpetrov пред 1 година, 2 месеци. (www.readwriteweb.com)

ReadWriteWeb пишува за младиот Марко, и се повикува на текст во лондонски тајмс. Право време за digg-ање.

13 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Технологија

Колку Facebook пријатели би избришале за еден сендвич?

пријавена од Damjaan пред 1 година, 2 месеци. (it.com.mk)

Ланецот на ресторани за брза храна Burger King помогнат од својата маркетинг агенција пред само две недели создаде Facebook апликација која бара од корисниците да избришат 10 од своите виртуелни пријатели, со што ќе добијат бесплатен сендвич, популарниот Whopper на Burger King. Најоргинална кампања!

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Бизнис

И слободните софтверџии се придружуваат во одбраната на идентитетот

пријавена од глиша пред 1 година, 2 месеци. (damjan.softver.org.mk)

Слободните софтверџии докажуваат дека нема фронт каде што не се брани идентитетот на македонското битие. (хакирање медиуми)

14 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Политика