Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на статии за кои гласал корисникот oksimoron, заедно со рсс каналот со статиите за кои гласал.

Менаџери и ...

пријавена од strumjan пред 11 месеци, 2 седмици. (mislam.blogspot.com)

Зарем не?!

2 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Забава

Следете го ширењето на свинскиот грип во реално време со Google Maps

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Моменталниот свински грип H1N1, кој со тек на времето се претвора во пандемија, сега можете да го следите неговото ширење во реално време со помош на Google Maps.

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Вести

Знам, и јас правев така

пријавена од gocem пред 11 месеци, 2 седмици. (blog.gemidjy.me)

И мене ми велеа дека протестирам за подобро утре. И јас бев теле и ме молзеле. Знам дека Ве лажат и дека се плашите, затоа што и јас правев така. До пред 2001ва. Потоа сѐ се смени.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Политика

Шако Полумента рулз

пријавена од Бунка пред 11 месеци, 2 седмици. (jovanatozija.blogspot.com)

Окезен Кинез на каса, само се смешка и ништо не зборува, во позадина Миле Китич, а на каса стојат дечко и девојка и се расправаат дали да купат ЦД од Драгана Мирковиќ или Шако Полумента. А јас кога стигнав во домов со пакетот, натоварена како магаре отклучувам влезна врата, еден Шваба позади мене...

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Колку животни јаде човекот во текот на животот?

пријавена од Makfax пред 11 месеци, 2 седмици. (www.makfax.com.mk)

Според американското истражување, базирано на датотеките на Организацијата за храна и земјоделие при ОН, еден жител на планетата Земја во текот на животот јаде околу 2.400 различни животни.

1 коментар | проблем? | категорија: Наука

Firefox 3.5 Beta достапен за симнување

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 2 седмици. (pitstop-info.blogspot.com)

Тимот на Firefox ја пушти во употреба првата Firefox бета верзија со ознака 3.5. Што вклучува? За почеток, тука е подобреното приватно сурфање и ултра брзиот TraceMonkey JavaScript пребарувач.

4 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 2 седмици | проблем? | категорија: Технологија

Стинг ја измислил есента

пријавена од ribaro пред 11 месеци, 2 седмици. (kanalizacija.blogspot.com)

Напиши сам тизер во коментар, зашто јас не можев да одделам ниту една реченица.

0 коментари | проблем? | категорија: Блогови

Кеширање на Гугл чекови

пријавена од глиша пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Во која банка се кешираат Гугл чекови без чекање?

5 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Бизнис

Спорот за името во South Park?

пријавена од jofe пред 11 месеци, 3 седмици. (sead93.crnaovca.mk)

Користејќи ги предностите на новиве медиуми, се одважив и им пишав на авторите на „South Park“. Навистина, без зезање, онака најотворено, пишав фино-лепо, па што биде нека биде. Отако френдовски ги испоздравив и им посакав убав спринг брејк, ги информирав за нашиве маки со Грците.

3 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Arwena - Археолошки дневник под лиценцата на Криејтив Комонс

пријавена од Arwena пред 11 месеци, 3 седмици. (arheo.com.mk)

Им благодарам на сите луѓе кои изминативе години ме читаа, ми коментираа, ме подржуваа, посебно на оние кои березервно ми помагаа, ме советуваа и направија Археоблогот да добие една форма приемчива за секого. Ја добив првата битка во игрите без граници на војните без солзи. Show must go on …

1 коментар | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Култура

Денот на Земјата

пријавена од razvigor пред 11 месеци, 3 седмици. (mislam.blogspot.com)

Денес е Денот на Земјата, 22 април.

0 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Стоп за англиските компјутерски термини

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 3 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

Вклучен наместо online, исклучен наместо offline, пребарувач наместо explorer, интернет страница наместо web, придружен документ наместо attachment...

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Македонија

пријавена од zborovi пред 11 месеци, 4 седмици. (revolucija.org)

Јас како МАКЕДОНЕЦ барам да знам што точно е понудено и за што ние мислиме да правиме референдум? Како да гласам на референдум кога не знам информации. Сакам да знам за потпишување на што јас всушност гласам.

3 коментари | проблем? | категорија: Политика

Јас, атеистот - наркоман комуњарски

пријавена од jofe пред 11 месеци, 4 седмици. (mojon.blog.com.mk)

Деновиве ги гледам „вернициве“ православни, во време на најтешкиот пост пцујат, колнат, вреѓаат се живо. Ај за лепење етикети знам, не е ништо ново, ама си викам барем сега во деновиве на жалост на православниот христијански свет не би требало да ги има црните мисли и зборови...

0 коментари | станала популарна пред 11 месеци, 3 седмици | проблем? | категорија: Блогови

Во случај на опасност САД може да го банира интернетот

пријавена од pitstop пред 11 месеци, 4 седмици. (pitstopinfo.blogspot.com)

По се изгледа дека САД има моќ да го исклучи интернетот ако некогаш дојде до сериозен сајбер напад.

0 коментари | проблем? | категорија: Технологија