Инфо за nela

Корисник од:
21 септември 2008
Пријавени статии:
9
Популарни:
2
Однос на популарност:
22%

Кајмакот се пензионира на 10.04.2010. Ова што го гледаш е статичка верзија преземена на 10.04.2010. Од април 2007 до април 2010 на Кајмак.от се регистрираа 1.449 корисници и пријавија 5938 страници. Гласаа 58.519 пати и 2.517 страници станаа популарни. Од април 2007 корисниците коментариаа 14.889 пати и 11.641 пати гласаа за туѓите коментари на страниците.

Долу е листата на страници кои ги пријавил корисникот nela (рсс канал).Еве ја и листата на статии за кои гласал корисникот.

Се запали Македонски Народен Театар

пријавена пред 1 година. (kubura.com.mk)

Пред еден час односно во 11.00 часот избувна пожар во Македонскиот Народен Театар во Скопје. Со брза интервенција на ...

0 коментари | проблем? | категорија: Вести

Најгрдиот љубовен триаголник во светот

пријавена пред 1 година, 1 месец. (kubura.com.mk)

Данчо Димитров (86) завршил во болница откако бил натепан од љубоморното момче на Пена (75), Борис Стојков (74). До тепачката дошло откако Борис бил известен од својот сосед дека Данчо се обидува да му ја украде Пена.Тој дури и се качувал по оградата позади куќата за да зборува со неа.

2 коментари | проблем? | категорија: Забава

Станал татко на тринаесет годишна возраст

пријавена пред 1 година, 1 месец. (kubura.com.mk)

Момчето Алфи Патен од Истбурн, Англија, кое има тринаесет години, а личи како да има само осум, пред четири дена стана татко, кога неговата девојка Шантел Стедмен ја родила нивната ќерка Мејзи Роксен.Срамежливото момче, чиј глас се уште е детски, вели: „Мислев дека би било добро да имаме бебе.

8 коментари | проблем? | категорија: Сешто

Во Британија фатена риба поопасна од пирана

пријавена пред 1 година, 2 месеци. (kubura.com.mk)

Може да излезе на копно, да ползи како змија и може да преживее 4 дена надвор од водата. Во САД во 2002 година цело езеро било намерно затруено за да се истреби овој вид риба. За да се спречи бегство на рибите по копно во акцијата учевствувале и снајперисти.

6 коментари | станала популарна пред 1 година, 2 месеци | проблем? | категорија: Сешто

Аднан Бабаиќ дочекан со овации во Живиница

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

Бабаиќ до градската сала која била исполнета до последното место, стигнал во бела лимузина, а покрај петте илјади фанови, со аплузи песна и пригоден говор го наградиле и локалните политички челници.Халата во Живиница, пред која бил прострен црвен тепих, била исполнета до последното место

0 коментари | проблем? | категорија: Забава

СКАНДАЛ на ОТ: Украдени гласови на Александар

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

ТВ Нова го објавила телефонскиот број 060 888 813 и покрај името на Нина и покрај името на Александар. Вистинскиот број на кој можело да се гласа за Александар 060 888 803 не бил објавен , па тие што од Хрватска гласале за него, всушност гласале за Нина Петковиќ без да го знаат тоа.

10 коментари | проблем? | категорија: Забава

Главна „атракција“ за Нова Година шведската група „Арајвал АББА"

пријавена пред 1 година, 3 месеци. (kubura.com.mk)

Главна „атракција“ за време на дочекот на Нова Година на градскиот плоштад во Скопје ќе биде шведската група „Арајвал АББА" наречена по четврттиот албум на група „АББА“. Се работи за група која постои од 1995 година и има ексклузивното право да ја изведува оригиналната музика на „АББА“.

5 коментари | проблем? | категорија: Култура

Големата љубов на Софија Андреевна кон Толстој

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.kubura.com.mk)

Ана Каренина почнува со реченицата: Сите среќни семејства си прилегаат едно на друго, но секое несреќно семејство е несреќно на свој начин. Тоа го напишал Толстој, но никој не знае што тука има поправено Софија Андреевна. А таа во овој роман внела точно деветстотини поправки, без да знае авт

5 коментари | станала популарна пред 1 година, 6 месеци | проблем? | категорија: Култура

Типови за денес

пријавена пред 1 година, 6 месеци. (www.kubura.com.mk)

о чешката прва лига, денеска своите натпревари ги играат Спарта и Славија од Прага. Спарта Прага игра дома со Теплице, а на светските обложувалници нема големи поместувања на коефициентот. Овпј натпревар се смета за сигурна единица, меѓутоа, ваквите 'сигурни' натпревари секогаш се прилично опасни за

2 коментари | проблем? | категорија: Спорт